Puchar Challenge: Nieudany podbój Europy, Polonia Londyn nadal walczy

Siatkówka
Puchar Challenge: Nieudany podbój Europy, Polonia Londyn nadal walczy
fot. sandsphotos.co.uk

Europejskie marzenie IBB Polonii Londyn nadal trwa. W środę mistrzowie Anglii przegrali w meczu kolejnej rundy CEV Challenge Cup na wyjedzie z Draisma Dynamo Apeldoorn 3:1 (25:20; 25:16; 27:29; 25:17).

„Dla niektórych jest niespodzianką, że wygraliśmy seta z holenderską drużyną, a ja czuję niedosyt. Myślę, że nie byliśmy w pełni przygotowani do tego meczu. Ze względu na przerwę noworoczną mieliśmy tylko kilka treningów. Pierwsze dwa sety przeszły nam obok nosa. W trzecim i czwartym zaczęliśmy walczyć, zostawiliśmy serce na boisku i z tego się cieszę. Miło było także usłyszeć doping Klubu Kibica, który przyjechał specjalnie, aby nas wspierać. Pozostali, zarówno Polacy mieszkający w okolicy, jak i Holendrzy, również byli bardzo życzliwi, często nas dopingowali, a na koniec podziękowali brawami” – skomentował Piotr Graban, trener IBB Polonii Londyn.

„Przeciwnik był wymagający, a my nie zgraliśmy na takim poziomie jak potrafimy i to przyczyniło się do porażki. Z drugiej strony cieszymy się z wygranego seta, w którym pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną walczącą, a to napawa dużym optymizmem przed rewanżem”– powiedział po spotkaniu rozgrywający IBB Polonii Londyn, Bartosz Kisielewicz.

Jednak to nie koniec walki o awans do kolejnej rundy CEV Challenge Cup. Rewanżowe spotkanie zaplanowano 1 lutego w Crystal Palace National Sports Centre w Londynie.

 

Poprzedni etap, kiedy IBB Polonia na wyjeździe przegrała 0:3, a w bełchatowskiej hali w nieprawdopodobny, dla wielu obserwatorów, sposób doprowadziła do złotego seta (3:1, złoty set 15:10) z FINO Kaposvar SE, wskazuje na to, że nadchodzące spotkanie będzie kluczową częścią 1/8 Pucharu.

„Myślę, że w Londynie nie rozegramy zwykłego meczu, a stoczymy wojnę. Widzimy, że mamy szanse wygrać z tym zespołem. Ich poziom nie jest tak odległy od naszego, żebyśmy nie mogli podjąć walki. Najbliższe dwa tygodnie poświęcimy na przygotowanie się do rewanżu. Węgrów potrafiliśmy pokonać. Być może historia powtórzy się po raz drugi. Dużym atutem będzie na pewno wsparcie kibiców, na których przybycie liczymy” – dodał Piotr Graban.

 

 

IBB Polonia Londyn - Draisma Dynamo Apeldoorn 3:1 (25:20; 25:16; 27:29; 25:17)


Zanim jednak siatkarze wrócą na parkiety europejskich rozgrywek czekają ich ligowe starcia. Najbliższe odbędzie się w niedzielę, na wyjeździe zawodnicy londyńskiego klubu podejmą siatkarzy Solent.

 

Klub IBB Polonia Londyn został założony w 1973 roku przez polskich członków Związku Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej. Obecnie wspiera go polska społeczność w Londynie. Od 2013 roku klubem partnerskim Polonii jest PGE Skra Bełchatów.

jk, inf. prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze