Orlen Liga: Mineralne wygrały po tie-breaku

W meczu 17. kolejki Orlen Ligi siatkarki Polskiego Cukru Muszynianka Muszyna pokonały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2. Starcie drużyn z dolnej części tabeli miało zacięty przebieg.

Pierwszy set od początku przebiegał po myśli gospodyń (3:0, 8:4), a w wypracowaniu zaliczki pomogły im błędy własne siatkarek KSZO. W środkowej części seta Mineralne uzyskały zdecydowaną przewagę, gdy serię czterech wygranych akcji zwieńczył as serwisowy Mai Savić (15:10). Gospodynie utrzymywały dystans do końca seta, kończąc go skutecznym blokiem (25:20).

W drugiej partii sytuacja zmieniła się diametralnie. Po wyrównanym początku (9:9), dalsza część seta toczyła się pod dyktando przyjezdnych. Punktowe zagrywki i skuteczna gra w ataku, przy błędach gospodyń i kłopotach ze skończeniem ataków zaowocowały zdecydowaną przewagą (10:16, 11:20). W końcówce siatkarki z Muszyny wygrały pięć kolejnych akcji, ale było już za późno na odrobienie strat (17:23). Dorota Ściurka i Julia Piotrowska zdobyły decydujące punkty dla przyjezdnych.

Trzecia odsłona miała bardziej wyrównany przebieg od poprzednich. Wynik bardzo długo oscylował wokół remisu, a żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie zdecydowanej przewagi (5:5, 9:9, 15:15). Walka punkt za punkt trwała do stanu 23:23, później skuteczny blok dał przyjezdnym piłkę setową (23:24), a w kolejnej, bardzo nerwowej akcji, gospodynie popełniły błąd atakując w antenkę.

W secie numer cztery, po wyrównanym początku, gospodynie odskoczyły rywalkom w środkowej części seta (14:9), ale siatkarki KSZO zdołały odrobić straty (16:16). W tym momencie Mineralne przystąpiły do decydującego szturmu: wygrały pięć akcji z rzędu, a skutecznością błysnęła Koleta Łyszkiewicz (21:16). Tej przewagi nie dały już sobie odebrać i zakończyły seta po skutecznym ataku Savić. Rozpędzone gospodynie lepiej rozpoczęły tie-breaka (4:1). Przy zmianie stron miały już pięć oczek zaliczki, po niej jeszcze powiększały przewagę, pewnie wygrywając 15:7. MVP: Maja Savić.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - KSZO Ostrowiec 3:2 (25:20, 18:25, 23:25, 25:20, 15:7)

Polski Cukier Muszynianka: Marina Cvetanovic, Maja Savic, Koleta Łyszkiewicz, Aleksandra Wójcik, Justyna Sosnowska, Agnieszka Rabka - Dorota Medyńska (libero) oraz Dorota Wilk, Magdalena Wawrzyniak, Magdalena Szabo, Tanja Sredic.

KSZO: Paulina Stroiwąs, Ewelina Polak, Dorota Ściurka, Magdalena Soter, Joanna Kapturska, Roksana Brzóska - Olga Pauliukowskaja (libero) oraz Paulina Szpak, Katarzyna Szałankiewicz, Julia Piotrowska, Kamila Colik.