Rooney pobił rekord Charltona! Manchester United zremisował ze Stoke

Manchester United rzutem na taśmę zremisował na wyjeździe ze Stoke 1:1. W doliczonym czasie gry wyrównującą bramkę zdobył Wayne Rooney, który tym samym strzelił 250. gola w ekipie "Czerwonych Diabłów". Anglik tym samym wyprzedził legendarnego Bobby'ego Charltona i został najskuteczniejszym piłkarzem w historii klubu.

Genialną serię dziewięciu zwycięstw Manchesteru przerwał dopiero przed tygodniem Liverpool. Jose Mourinho mógł być spokojny o formę swoich piłkarzy, którzy mieli za sobą bardzo dobry okres. Stoke przyzwyczaił już swoich kibiców do okupowania miejsc w środku tabeli. Tak też dziewiąta drużyna Premier League podejmowała szósty zespół.

Goście zgodnie z przewidywaniami starali się zdominować boiskowe wydarzenia. Stoke już tradycyjnie postawiło na szczelną obronę. To się sprawdziło gdyż już w 19. minucie gospodarze prowadzili. Pechowo piłkę do własnej bramki wpakował Juan Mata. United musieli odrabiać straty. Blisko był m.in. Paul Pogba, a także strzelec samobója, który nie trafił z najbliższej odległości do pustej bramki.

Ekipie z Britannia Stadium cieszył taki stan rzeczy. Mogli spokojnie się bronić i wyprowadzać kontrataki. Do końca MU za wszelką cenę starało się wywieźć z ciężkiego terenu choćby jedno oczko. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Wayne Rooney, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, zapewnił swojej ekipie remis. Anglik genialnym uderzeniem z rzutu wolnego strzelił 250. gola w swojej karierze w Manchesterze United. 31-latek pobił rekord Charltona i został najskuteczniejszym strzelcem klubu.

Stoke – Manchester United 1:1 (1:0)

Bramka: Mata 19’-sam - rooney 90+4'

Bournemouth z Arturem Borucem w bramce podejmowało Watford. Mimo przewagi ”Wisienek”, to goście otworzyli wynik spotkania. Przy strzale Christiana Kabasele polski bramkarz był bezradny. Już na początku drugiej połowy Bournemouth wyrównało za sprawą Joshuy Kinga. Wydawało się, że to podopieczni Eddie’ego Howe’a pójdą za ciosem, ale to Watford kolejny raz wyszedł na prowadzenie. Troy Deeney. Jeden punkt gospodarzom zapewnił Benik Afobe.

Bournemouth – Watford 2:2 (1:1)

Bramki: King 48’, Afobe 82' – Kabasele 24’, Deeney 64’