MŚ 2017: Węgrzy wyeliminowali mistrzów olimpijskich w 1/8 finału

Piłka ręczna

Triumfatorzy turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro Duńczycy zostali niespodziewanie wyeliminowani z mistrzostw świata piłkarzy ręcznych we Francji. W 1/8 finału przegrali z Węgrami w Albertville 25:27 (12:13).

W innym niedzielnym meczu o ćwierćfinał Szwecja rozgromiła w Lille Białoruś 41:22 (24:11).

W sobotę awans do 1/4 finału wywalczyły: Hiszpania, Słowenia, Norwegia oraz obrońca tytułu Francja.

Prowadzeni przez nowego trenera Hiszpana Xaviera Sabate, który zastąpił obecnego selekcjonera biało-czerwonych Tałanta Dujszebajewa, Węgrzy w 44. minucie prowadzili różnicą czterech bramek 20:16.

Na sześć minut przed końcem utytułowani rywale zdołali jeszcze wyrównać 23:23, ale w decydujących momentach więcej zimnej krwi potrafili zachować Madziarzy. Przed dwoma laty nawet nie zakwalifikowali się do MŚ w Katarze, a w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Polsce sklasyfikowani zostali na 12. pozycji.

Węgry - Dania 27:25 (13:12)

Najwięcej bramek: dla Węgier - Mate Lekai 6, Zsolt Balogh, Iman Jamali i Adam Juhasz - po 4; dla Danii - Mikkel Hansen 8, Lasse Svan 6, Kasper Sondergaard 4.

Szwecja - Białoruś 41:22 (24:11)

Najwięcej bramek: dla Szwecji - Jim Gottfridsson 8, Niclas Ekberg 7; dla Białorusi - Arcem Karalek 7.