Remis Zagłębia z Terekiem

Piłkarze KGHM Zagłębie Lubin zremisowali 1:1 (1:1) z Terekiem Grozny w sparingu rozegranym w Turcji. Gola dla „Miedziowych” zdobył Filip Starzyński.

Prowadzenie już w drugiej minucie uzyskali z rzutu karnego Rosjanie. Zagłębie wyrównało pięć minut później po kontrataku.

Dla drużyny z Lubina był to drugi sparing w okresie przygotowawczym (wcześniej pokonali pierwszoligowego Chrobrego Głogów 4:0), a pierwszy podczas dwutygodniowego zgrupowania w Turcji. W planach są jeszcze trzy gry kontrolne w Belek: z Dinamo Zagrzeb, FC Milsami Orhei i MTK Budapeszt. Do Polski Zagłębie wróci 3 lutego; osiem dni później rozegra pierwszy mecz o ligowe punkty z Górnikiem Łęczna na wyjeździe.

W sparingu z Terekiem nie wystąpił obrońca Daniel Dziwniel, który podczas jednego z wcześniejszych treningów złamał nos. Zawodnik czeka na specjalną maskę, która umożliwi mu dalsze ćwiczenia z zespołem.

Sparing: Zagłębie Lubin - Terek Grozny 1:1 (1:1)