Co powie Łapin w kolejnym Puncherze?

Sporty walki
Co powie Łapin w kolejnym Puncherze?
fot. Polsat Sport

Janusz Pindera, Fiodor Łapin, Andrzej Wasilewski, Marcin Tybura i Daniel Omielańczuk - to goście Artura Łukaszewskiego w kolejnym magazynie "Puncher". O minionym tygodniu w sportach walki porozmawiamy tradycyjnie o 20:00 w Polsacie Sport News!

Marcin Tybura (14-2, 6 KO, 6 Sub) na gali UFC 208 w Nowym Jorku zmierzy się z Brazylijczykiem Luisem Henrique Barbosą de Oliveirą (10-2, 1 NC, 3 KO, 4 Sub). Wydarzenie odbędzie się już 11 lutego na nowojorskim Brooklynie. Z kolei Daniel Omielańczuk (19-6-1, 3 KO, 9 Sub) swoją ósmą już walkę dla największej organizacji mieszanych sztuk walki stoczy w marcu podczas UFC Fight Night 107 w Londynie, gdzie zmierzy się z nieobliczalnym Timothym Johnsonem (10-3, 5 KO, 4 Sub), który w kwietniu 2016 roku pokonał przez decyzję sędziów... Tyburę. Jakie wskazówki ten ostatni przekaże swojemu rodakowi?

Wśród tematów w części poświęconej MMA nie zabraknie oczywiście KSW Colosseum, które 27 maja odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Karta walk historycznej gali zapełnia się w błyskawicznym tempie, a niedawno dołączyli do niej dwaj mistrzowie organizacji - Marcin Wrzosek (12-3, 5 KO, 3 Sub) oraz Mateusz Gamrot (12-0, 4 KO, 3 Sub). Prawdziwą bombą jest jednak informacja, że po sześciu latach w szranki ponownie stanie Łukasz Jurkowski (15-10, 4 KO, 6 SUB), który w poniedziałkowy poranek ogłosił powrót do KSW. Co ciekawe po raz pierwszy "Juras" powalczy w okrągłej klatce, która w największej polskiej organizacji pojawiła się w 2014 roku, trzy lata po zawieszeniu kariery przez Jurkowskiego.

Nie mniej ciekawie będzie w części bokserskiej Punchera, w której pojawi się między innymi Fiodor Łapin - trener Andrzeja Wawrzyka (33-1, 19 KO). Podopieczny Łapina, który 25 lutego miał bić się o mistrzostwo świata federacji WBC, w poprzednim tygodniu został przyłapany na stosowaniu dopingu. Jego szkoleniowiec jest natomiast zwolennikiem surowego karania dopingowiczów i informacja o wykryciu niedozwolonych śródków u jego pięściarza musiała być dla niego szokiem. Jak Łapin, a także promotor zawodnika Andrzej Wasilewski skomentują wpadkę dopingową Wawrzyka?

Nie zabraknie również bieżących tematów, takich jak porażka Marcina Rekowskiego (17-5, 14 KO) na gali w Makau. "Rex" został tam brutalnie znokautowany przez Carlosa Takama (34-3-1, 26 KO) w czwartej rundzie pojedynku. Dużo do powiedzenia na ten temat na pewno będzie miał Janusz Pindera, którzy będzie trzecim i zarazem ostatnim gościem drugiej części Punchera.

 

Magazyn Puncher o 20:00 w Polsacie Sport News. O 20:55 zapraszamy natomiast na Polsatsport.pl na Puncher: Extra Time.


Prowadzący: Artur Łukaszewski

Goście:
MMA - Marcin Tybura, Daniel Omielańczuk
Boks - Fiodor Łapin, Andrzej Wasilewski, Janusz Pindera

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze