Pięć nowych klubów chce grać w siatkarskiej ekstraklasie

Siatkówka
Pięć nowych klubów chce grać w siatkarskiej ekstraklasie
fot. Cyfrasport
Triumfatorzy PlusLigi 2015/16 - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Pięć klubów złożyło wnioski, które są początkiem ich drogi do awansu do PlusLigi oraz Orlen Ligi w sezonie 2017/18. O PlusLigę chcą powalczyć: AZS PWSZ Stal Nysa oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie; o grę w Orlen Lidze starają się: MKS Proszowice (Proxima Kraków), Wisła Warszawa SA i WTS "Solna".

Wszystkie pięć wniosków wpłynęło do Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A., lecz to dopiero pierwszy etap walki o udział w profesjonalnych rozgrywkach. Kluby najpierw będą musiały spełnić wszystkie wymogi zawarte w paragrafie 13 ust.1 Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej. Kolejnym warunkiem jest zajęcie w rozgrywkach I Ligi miejsc 1-4 (najwyższego spośród składających wnioski), a ostatecznym wygranie meczu barażowego z ostatnią ekipą po zakończeniu sezonu – odpowiednio PlusLigi i Orlen Ligi.

 

Od momentu złożenia przez klub wniosku o przyjęcie do Ligi, klub będzie podlegał weryfikacji przez Zarządzającego w zakresie spełniania przez klub warunków uczestnictwa w Lidze. Wniosek klubu o przyjęcie do Ligi rozpatruje Zarząd PLPS. Rozpatrzenie wniosku przez Zarząd powinno nastąpić w terminie do dnia 31 maja.  Zarząd przedstawi Radzie Nadzorczej PLPS wnioski pozytywnie zaopiniowane. Ostateczną decyzję w sprawie dopuszczenia do rozgrywek Ligi nowego klubu podejmuje w formie uchwały Rada Nadzorcza PLPS nie później niż do dnia 30 czerwca.

 

W przypadku, gdy kilka klubów I Ligi ubiega się o przystąpienie do Ligi i wszystkie one spełniają warunki określone w § 13 ust. 1, Zarządzający podejmując decyzję o dopuszczeniu klubu do rozgrywek Ligi, bierze pod uwagę wyniki sportowe osiągnięte przez klub w I Lidze, to jest miejsce klubu w klasyfikacji końcowej I Ligi na koniec sezonu, w którym został złożony wniosek.

RM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze