Kończy się pewna epoka, odchodzą wielcy. W listopadzie oficjalnie karierę zakończył Steven Gerrard, w czwartek poinformowała o tym inna angielska gwiazda Lampard. Karierę zaczynał w West Hamie United, by w 2001 trafić na Stamford Bridge. W barwach Chelsea rozegrał 648 spotkań strzelając 211 goli. Dzięki temu jest rekordzistą klubu pod względem zdobytych bramek oraz czwartym najlepszym strzelcem w historii Premier League.

 

Przez lata to on stanowił o sile ”The Blues” oraz reprezentacji Anglii. Przez 13 lat w Chelsea trzy razy wygrał Premier League, zdobył cztery Pucharu kraju, triumfował w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. W reprezentacji w 106 spotkaniach zaliczył 29 trafień. W 2014 roku trafił do New York City, by niemalże od razu zostać wypożyczonym do Manchesteru City. Od 1 stycznia 2017 roku Lampard pozostawał bez klubu.  

 

W oświadczeniu wydanym przez 38-latka czytamy m.in.  o podziękowaniach dla najbliższych oraz dla poszczególnych klubów, w których grał. Lampard zdradza również, że zaczyna szkolenia trenerskie i będzie chciał się spełniać na tym polu.