Llonch nowym piłkarzem Wisły Kraków

Piłka nożna
Llonch nowym piłkarzem Wisły Kraków
fot. Wisła Kraków

Pomocnik z Hiszpanii Pol Llonch został piłkarzem Wisły Kraków. Jego umowa z klubem ekstraklasy ma obowiązywać do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia jej o kolejny.

Llonch, który pochodzi z Barcelony, ur. się 7 października 1992 r. Jego pierwszym klubem był Club Esportiu Europa, którego barw bronił do osiągnięcia pełnoletności. W wieku 18 lat przeniósł się do pobliskiego Centre d'Esports L'Hospitalet, reprezentował go przez cztery sezony. Potem grał w barcelońskim RCD Espanyol.

 

W letnim okienku transferowym sezonu 2015/16 jego nowym pracodawcą została Girona FC. Podczas jednego sezonu rozegrał 12 spotkań na poziomie drugiej ligi hiszpańskiej. Jesienią 2016 r. był wypożyczony do Granady FC, a kilka dni temu rozwiązał kontrakt z Gironą.

 

Wiceprezes krakowskiej Wisły Manuel Junco podczas czwartkowej konferencji prasowej potwierdził, że bliski przyjścia do „Białej Gwiazdy” jest też napastnik z Kolumbii Ever Valencia.

 

„Porozumieliśmy się z klubem z Medellin w kwestii wypożyczenia zawodnika do końca tego sezonu z opcją wykupu. Umowę jeszcze musi podpisać zawodnik. Trwają jeszcze negocjacje z innymi piłkarzami” - powiedział Junco.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze