Dookoła Walencji: Nielsen wygrał etap, Avermaet nadal liderem

Duńczyk Magnus Cort Nielsen z grupy Orica wygrał trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Walencji. Koszulkę lidera zachował Belg Greg Van Avermaet (BMC). Michał Kwiatkowski (Sky) był na mecie 16., a w klasyfikacji generalnej wciąż zajmuje 11. miejsce.

Do miejscowości Riba-roja de Turia, gdzie kończył się liczący 161 km etap, dojechał peleton. Najszybciej finiszował Nielsen, wyprzedzając Francuzów Nacera Bouhanniego (Cofidis) i Bryana Coquarda (Direct-Energie).

Z kolarzy ekipy CCC Sprandi Polkowice najwyższą, 39. lokatę zajął Maciej Paterski.

W klasyfikacji generalnej Van Avermaet, mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, wyprzedza kolegów klubowych - swojego rodaka Bena Hermansa, który ma ten sam łączny czas, oraz Włocha Manuela Senniego - strata 7 sekund. Kwiatkowski traci do lidera 58 sekund. W pierwszej "15" nie ma kolarzy drużyny z Polkowic.

W sobotę odbędzie się królewski etap z metą na przełęczy Alto Mas de la Costa. Zakończenie rywalizacji w niedzielę w Walencji.