Sporty walki

Janikowski: Nigdy nie bałem się przyjmowania...

Z debiutem Damiana Janikowskiego w MMA kibice i eksperci wiążą ogromne nadzieje. Sam zainteresowany podchodzi do swojego debiutanckiego występu niezwykle poważnie. Brązowy medalista olimpijski z Londynu przeprowadził się do Warszawy i aktualnie trenuje w klubie S4 Fight Club.

Głównym szkoleniowcem Janikowskiego jest oczywiście Piotr Jeleniewski, postępami w stójce zajmuje się Robert Złotkowski, a za szlifowanie technik parterowych odpowiada Kamil Umiński. Trenerzy byłego zapaśnika są pod wrażeniem aktualnej dyspozycji nowego nabytku KSW.

- Wbrew pozorom stójka Damiana nie jest taka zła jak wszystkim się wydaje. Jest dynamiczny, jest bardzo agresywny, jest w doskonałej formie fizycznej i tylko trzeba to wszystko poukładać. Musimy po prostu popracować nad pewnymi niuansami i połączyć różne elementy w jedną całość - mówił Robert Złotkowski w rozmowie z Polsatsport.pl.

Jak wygląda aktualnie forma Damiana Janikowskiego w stójce? Zobaczcie fragmenty treningu z Robertem Złotkowskim w załączonym materiale wideo!