1 liga: Były napastnik AS Monaco wzmocnił Zagłębie Sosnowiec

Piłka nożna
1 liga: Były napastnik AS Monaco wzmocnił Zagłębie Sosnowiec
fot.zaglebie.eu

W piątek półtorarocznym kontraktem z opcją przedłużenia związał się z Zagłębiem Sosnowiec, Terence Pierre Makengo. 24-letni napastnik dołączył do pierwszego zespołu przebywającego na obozie w Rybniku-Kamieniu.

Terence Makengo piłkarskie szlify zbierał w Akademii AS Monaco, z tym klubem podpisał zawodowy kontrakt w wieku 17 lat. W drużynie z Księstwa Monaco rozegrał 12 spotkań. Swoją karierę kontynuował na zapleczu francuskiej ekstraklasy w takich klubach jak: AJ Auxerre i LB Châteauroux (łącznie w Ligue 2 rozegrał 58 spotkań i zdobył 7 bramek).

24-letni napastnik Zagłębia otrzymywał regularne powołania do młodzieżowych reprezentacji Francji. W kadrze U-17 rozegrał 9 meczów i strzelił jendego gola, natomiast w U-20 zaliczył 5 spotkań i 2 trafienia.

Francuz w barwach Zagłębia zadebiutował w meczu kontrolnym z Odrą Opole (4:1). Szybko pokazał się z dobrej strony zdobywając dwie bramki i zaliczając asystę. Po głośnym transferze Vamary Sanogo do Legii Warszawa, zawodnik długo nie zastanawiał się nad wyborem, który zyskał uznanie na rynku francuskim. - Rozmawiałem z Vamarą, bardzo chwalił Zagłębie, dlatego też wybrałem ten kierunek - zdradził Makengo.

Terence Makengo ostatnie dni spędził we Francji, gdyż wrócił do żony, która urodziła córkę - Naelys. W czwartek dołączył do Zagłębia na obozie w Rybniku-Kamieniu, gdzie złożył podpis na 1,5-rocznym kontrakcie. Jest szansa, iż wystąpi w sobotnim sparingu z Wisłą Kraków (godz. 12:00 w Myślenicach).

Świetną ocenę zawodnikowi wystawił były napastnik, również pochodzący z Francji, Vamara Sanogo. - Znam tego piłkarza, zobaczycie jeden trening i podpisze umowę - zdradził popularny "Vami".

A.J., zaglebie.eu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze