Bundesliga: Lewandowski zrównał się z legendarnym napastnikiem!

Robert Lewandowski sukcesywnie powiększa swój dorobek strzelecki w Bundeslidze. Kapitan reprezentacji Polski w sobotnim, zremisowanym 1:1 meczu z Schalke 04 strzelił swojego 136 goli na ligowych boiskach w Niemczech. Tym samym najlepszy polski piłkarz dogonił legendarnego niemieckiego napastnika - Horsta Hrubescha.

Lewandowski w starciu przeciwko ekipie z Gelsenkirchen wpisał się na listę strzelców już w 9. minucie. Król strzelców Bundesligi sprzed roku ma już na swoim koncie 15 trafień ligowych. Dwa gole więcej uzyskał gaboński napastnik BVB - Pierre-Emericka Aubameyanga.

Polski snajper mimo remisu na własnym boisku może mieć powody do zadowolenia. Nie dość, że po porażce wicelidera Bundesligi - RB Lipsk z Borussią Dortmund przewaga Bawarczyków nad rewelacyjnym beniaminkiem wzrosła do czterech punktów, to na dodatek "Lewy" dogonił kolejną legendą niemieckiej piłki. 136 goli zgromadził mistrz Europy z 1980 roku oraz wicemistrz świata z 1982 roku - Horst Hrubesch, który w latach 1975-1986 (z dwuletnią przerwą na grę w lidze belgijskiej) reprezentował barwy Rot-Weiss Essen, Hamburgera SV oraz Borussii Dortmund.

Przed laty rosły niemiecki napastnik w 224 występach ligowych 136 razy wpisywał się na listę strzelców. Natomiast Lewandowski dokonał tej sztuki w 213 meczach. Obecnie nasz napastnik zajmuje 19. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Bundesligi. Do kolejnego plasującego się na 18. pozycji Uwe Seelera, 28-letni Polak traci już tylko jednego gola. Ponadto gwiazdor Bayernu ma realną szansę na koniec sezonu znaleźć się na 14. miejscu, które zajmuje aktualnie Thomas Allofs ze 148 golami. Po drodze minąłby wciąż czynnych zawodników, Stefana Kiesslinga (141 goli) oraz Mario Gomeza (144 gole).

Lewandowski jednocześnie jest drugim najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii ligi naszych zachodnich sąsiadów. Ustępuje jedynie Claudio Pizarro. Dorobek obecnego gracza Werderu Brema jest imponujący. Wynosi bowiem aż 190 goli.