UFC: Jędrzejczyk poznała kolejną rywalkę!

Sporty walki
UFC: Jędrzejczyk poznała kolejną rywalkę!
fot. PAP

Jessica Andrade (16-5, 5 KO, 7 Sub) ma być kolejną rywalką Joanny Jędrzejczyk (13-0, 4 KO, 1 Sub) w oktagonie UFC. Brazylijka minionej nocy w efektownym stylu pokonała na gali UFC Fight Night 104 Angelę Hill. Po ogłoszeniu werdyktu prezydent UFC Dana White potwierdził, że kolejną rywalką Andradę będzie mistrzyni kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk.

25-letnia Andrade nie jest nowicjuszką w oktagonie UFC, a walka z Hill była dla Brazylijki jubileuszowym - 10. pojedynkiem dla największej organizacji UFC na świecie. Wcześniej Andrade przegrywała w swojej karierze m. in. z Liz Carmouche czy Raquel Pennington, ale miała na koncie także wartościowe zwycięstwa z Jessicą Penne czy Joanne Calderwood. W starciu z Angelą Hill była faworytką, ale jej 32-letnia rywalka postawiła trudne warunki i przewalczyła w oktagonie pełne trzy rundy.

Decyzja sędziów po obfitującej w wiele efektownych akcji walce była jednak jednogłośna, a Andrade zanotowała 16. triumf w zawodowej karierze. Pod wrażeniem występu Brazylijki był prezydent UFC Dana White. - Ta walka to jeden z najlepszych pojedynków w historii kobiecego MMA. To była wojna, obie trafiały siebie prawdziwymi bombami - zachwycał się szef amerykańskiej organizacji.

Jednocześnie White obiecał 25-letniej Andrade pojedynek o mistrzostwo kategorii słomkowej, której mistrzynią jest aktualnie Joanna Jędrzejczyk. - Oczywiście, że dostanie walkę o pas mistrzowski. To była piękna wojna, można tylko sobie wyobrazić jak efektownym pojedynkiem będzie Andrade vs. Jędrzejczyk - powiedział prezydent UFC. Nie są znane jeszcze szczegóły ani data kolejnej obrony pasa w wykonaniu naszej mistrzyni. Jędrzejczyk zdradzała jednak jakiś czas temu, że po raz kolejny będzie bronić tytułu w kwietniu lub maju.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze