Mańkowski o walce z Khalidovem: Jestem w stanie pójść mu na rękę

Sporty walki

Mówiłem wcześniej o umownym limicie, więc skoro Mamed się zgodził, to wszystko jasne. Jestem w stanie pójść nawet w jego stronę. Może 81 kilogramów? - powiedział w Puncherze Borys Mańkowski (19-5-1, KO, 7 SUB). Czy dojdzie do jego walki z Mamedem Khalidovem (32-4-2, 12 KO, 17 SUB)?

Odkąd pojawiły się pierwsze głosy o tym, że Borys Mańkowski może zmierzyć się z Mamedem Khalidovem, fani MMA nie mogą doczekać się oficjalnego potwierdzenia. Włodarze organizacji też są bardzo zainteresowani, lecz na razie ciągle czekamy na ich decyzję. Mistrz wagi półśredniej również jest bardzo podekscytowany ewentualnym starciem. - Wiele razy proponowałem Mamedowi tę walkę, lecz zawsze w formie żartu - powiedział w Puncherze.

- To najciekawsza walka Mameda od wielu lat. Borys też wykonał świetną pracę w ostatnich latach - także od strony marketingowej. Pod wieloma względami jest to super pojedynek. - powiedział Wojsław Rysiewski. - Nie wyobrażam sobie, by można było znaleźć rywala i dla jednego, i dla drugiego. To bardzo elektryzująca walka - dodał Tomasz Marciniak.

Problemem jest jednak waga. Mańkowski jest mistrzem w kategorii półśredniej (do 77 kilogramów", a Khalidov - średniej (do 84 kilogramów). Dzieli ich więc sporo, lecz "Tasmański Diabeł" nie widzi w tym problemu i jest w stanie zmierzyć się z Khalidovem w limicie umownym wyższym niż 77 kilogramów.

- Propozycja wyszła ode mnie, ale bądźmy realistami. Jeśli na świecie są tzw. super fighty, to zazwyczaj w umownych limitach. Mówiłem wcześniej o umownym limicie, więc skoro Mamed się zgodził, to wszystko jasne. Jestem w stanie pójść nawet w jego stronę. Może 81 kilogramów? - powiedział Mańkowski.

Mańkowski uważa również, że samo zwycięstwo z Khalidovem będzie spełnieniem jego marzeń - zdobycia kolejnego pasa KSW nie jest więc takie istotne. Tomasz Marciniak z kolei porównał ich ewentualne starcie do walki, do której nigdy nie doszło. Kiedyś wiele mówiło się o pojedynku dominatorów kategorii średniej oraz półśredniej w UFC - Andersona Silvy oraz Georgesa St.Pierre'a.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie