Chemik podbił Włochy! Cenne punkty Polek

Chemik Police po pięciosetowym pojedynku pokonał 3:2 Imoco Volley Conegliano. Polki zaprezentowały odważną i widowiskową siatkówkę, co pozwoliło zdobyć cenne dwa punkty. W drużynie rywalek grała Katarzyna Skorupa.

Chemik w Polsce jest prawdziwym dominatorem. Nie dość, że prowadzi  w tabeli Orlen Ligi, to w ostatni weekend odniósł zwycięstwo w finałowym turnieju Pucharu Polski. Zgoła odmiennie wygląda to w Lidze Mistrzyń. Policzanki w tych rozgrywkach przed rywalizacją z Włoszkami miały zaledwie cztery punkty. Pierwszy mecz z Imoco Volley Conegliano mistrzynie Polski przegrały przed własną publicznością 2:3.

Na Półwysep Apeniński Polki jechały po bardzo wymagającym okresie sezonu. – Turniej Pucharu Polski kosztował nas wiele sił. Zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Na pewno zostawimy serducho i mam nadzieję, że pojedziemy po fali – powiedziała przed meczem Katarzyna Zaroślińska.

Walkę było widać już w pierwszym secie, który był wyrównany, ale od początku drobną przewagę utrzymywały Włoszki. Ostatecznie to właśnie Imoco Volley wygrało 25:23. Role odwróciły się w drugiej partii. Kluczowa okazała się końcówka seta, kiedy ze świetnej strony pokazała się Malwina Smarzek. To ona zdobyła kończący punkt. I to po asie serwisowym!

Również po świetnej zagrywce policzanki zakończyły kolejną partię. Jej autorką była Stefana Veljković. Chemik dzięki temu wyszedł na prowadzenie w całym meczu. Podobnie jak w poprzednim secie wygrał 25:20. Taki sam rezultat padł w kolejnej partii, ale.. niestety w drugą stronę. To oznaczało, że Chemik za trzy punkty już nie wygra, a do rozstrzygnięcia meczu będzie potrzebny tie-break.

Ostatni set to już bardzo dobra i widowiskowa gra Polek. Kilka razy wybroniły się z wręcz fatalnych sytuacji. Zacięte i długie akcje podbudowały policzanki i do końca nie oddały prowadzenia. Wygrały aż 15:8.

Zwycięstwo pozwoliło Polkom zrównać się punktami ze środowymi rywalkami. Do zakończenia rozgrywek policzankom zostały jeszcze dwa mecze – z Modeną oraz z Telecomem Baku.

Imoco Volley Conegliano - Chemik Police 2:3 (25:23, 20:25, 20:25, 25:20, 8:15)

Imoco: Katarzyna Skorupa, Kelsey Robinson, Raphaela Folie, Nicole Fawcett, Carolina Costagrande, Robin de Kruijf – Monica De Gennaro (libero), Elisa Cella, Jenny Barazza, Serena Ortolani

Chemik: Jelena Blagojevic, Agnieszka Badnarek-Kasza, Joanna Wołosz, Malwina Smarzek, Stefana Veljkovic, Madelaynne Montano – Mariola Zenik (libero), Aleksandra Krzos (libero), Aleksandra Jagieło, Anna Werblińska, Katarzyna Zaroślińska