MŚ w biathlonie: Transmisja sztafet mieszanych w Polsacie Sport

Zimowe
MŚ w biathlonie: Transmisja sztafet mieszanych w Polsacie Sport
fot. PAP

W czwartek wystartują biathlonowe mistrzostwa świata w Hochfilzen. Na początek odbędzie się rywalizacja sztafet mieszanych. W zawodach udział wezmą również Polacy.

Po mistrzostwach Europy, które niedawno zakończyły się w Dusznikach-Zdroju, przyszedł czas na mistrzostwa świata. Biathloniści rywalizować będą w niemieckim Hochfilzen. Mistrzostwa potrwają od 9 do 19 lutego.

 

Na początek zaplanowano wyścig sztafet mieszanych. Zapowiada się on niezwykle ciekawie, gdyż praktycznie wszystkie reprezentacje zdecydowały się na wystawienie najmocniejszych składów. Nieco inaczej jest w przypadku Polski. Trenerzy naszej kadry zdecydowali się oszczędzić najlepsze biało-czerwone zawodniczki przed piątkowym sprintem.

 

Polska sztafeta wystartuje w składzie Anna Mąka, Kinga Mitoraj, Łukasz Szczurek i Rafał Penar. Kibice biało-czerwonych będą liczyć na sprawienie niespodzianki przez naszą sztafetę, jednak nie znajduje się ona w gronie faworytów czwartkowego biegu. O najwyższe cele najprawdopodobniej powalczą obrońcy tytułu Francuzi, Norwegowie oraz Niemcy. Plany spróbują pokrzyżować im Czesi czy Rosjanie. Łącznie na starcie zobaczymy 25 sztafet.

 

Transmisja z rywalizacji sztafet mieszanych w czwartek od godziny 14:35 w Polsacie Sport.

BC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie