Neuville miał sporą przewagę nad konkurencją - ponad 40 sekund po 14 oesach. W ostatniej sobotniej próbie popełnił jednak błąd i uderzył w betonową barierkę. Jemu ani pilotowi nic się nie stało, ale z auta odpadło koło i Belg nie mógł kontynuować jazdy.

 

Drugie miejsce, ze stratą tylko 3,8 s, zajmuje Estończyk Ott Tanak, a trzeci jest broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (obaj Ford Fiesta RS). Czterokrotny mistrz świata i triumfator dwóch ostatnich edycji Rajdu Szwecji ma 16,6 straty do Latvali. Impreza zakończy się w niedzielę - na ten dzień zaplanowano trzy odcinki specjalne o łącznej długości 58,8 km.

 

Przez wiele lat w Rajdzie Szwecji triumfowali wyłącznie kierowcy ze Skandynawii. Po pięć zwycięstw mają w dorobku Fin Marcus Groenholm i Szwed Stig Blomqvist. Dominację Skandynawów dopiero w 2004 roku przełamał Francuz Sebastien Loeb, a w ostatnich latach trzykrotnie zwyciężył jego rodak Ogier.

 

Rajd rozgrywany jest w prawdziwie zimowych warunkach: nocą temperatura spada poniżej minus 10 st. Celsjusza, a wszystkie trasy pokryte są śniegiem i lodem.

 

Wyniki Rajdu Szwecji po 15 odcinkach specjalnych:
  
  1. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Toyota Yaris)  2:04.59,3
  2. Ott Tanak (Estonia/Ford Fiesta RS)      strata 3,8 s
  3. Sebastien Ogier (Francja/Ford Fiesta RS)      16,6
  4. Daniel Sordo (Hiszpania/Hyundai i20)       1.39,5
  5. Craig Breen (Irlandia/Citroen C3)         2.04,5
  6. Elfyn Evans (W. Brytania/Ford Fiesta RS)     3.44,7.