Challenger ATP we Wrocławiu: Janowicz potwierdził start

Tenis
Challenger ATP we Wrocławiu: Janowicz potwierdził start
fot. PAP/EPA

Jerzy Janowicz potwierdził, że wystartuje w tenisowym challengerze ATP Wrocław Open (pula nagród 85 tys. euro). Turniej na kortach twardych w halach Orbita i AZS odbędzie się w dniach 27 lutego - 5 marca.

26-letni Janowicz, półfinalista Wimbledonu w 2013 roku, niedawno powrócił do rywalizacji po przerwie spowodowanej kontuzją. W ubiegłym tygodniu przegrał po zaciętej walce w turnieju w Sofii z półfinalistą ostatniego Australian Open Bułgarem Grigorem Dimitrowem, który później zwyciężył w całej imprezie. Obecnie Polak zajmuje 248. miejsce w rankingu ATP.

 

Z zawodników, którzy zapowiedzieli swój start, najwyżej notowanych jest trzech zajmujących lokaty na początku drugiej setki ATP: Francuz Paul-Henri Mathieu (102.), Słowak Lukas Lacko (104.) oraz kolejny Francuz Pierre-Hugues Herbert (109.).

 

Triumfator wrocławskiego turnieju otrzyma 110 punktów do rankingu ATP oraz czek na 12 250 euro.

 

W ubiegłym roku zawody w hali Orbita obejrzało blisko 15 tys. kibiców. Spotkało się to z uznaniem władz światowego tenisa, które przyznały wrocławskiemu turniejowi wyróżnienie dla halowego challengera ATP z największą widownią na świecie.

jk, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie