Korea: KT Rolster samodzielnym liderem, SKT T1 z pierwszą porażką

E-sport
Korea: KT Rolster samodzielnym liderem, SKT T1 z pierwszą porażką
fot. lolesportsmatrix.com

Trzecia i czwarta kolejka rywalizacji w koreańskim LCK nie przyniosły zbyt wielu niespodzianek. Pokazały nam jednak jak niewiarygodnie nierównym zespołem jest Afreeca Freecs i udowodniły, że wysokie miejsce zajmowane po trzech pierwszych seriach spotkań przez bbq faktycznie w dużej mierze było dziełem korzystnego dla tej ekipy terminarza.

Trzecia seria spotkań w Korei rozpoczęła się dość spokojnie – Longzhu sprawnie ograło niżej notowane Kongdoo Monster, natomiast KT Rolster z problemami, ale pokonało Afreeca Freecs, tracąc jednak przy tym swoją pierwszą mapę w wiosennym splicie. Zgodnie z przewidywaniami triumfy święciły także ekipy bbq (mecz z Kongdoo), SKT T1 oraz Samsung Galaxy. Ogromny zawodem była natomiast porażka 0-2 AF w meczu z… Jin Air Green Wings, które do tamtego starcia okupowało ostatnią pozycję w tabeli, nie posiadając na swoim koncie ani jednego zwycięstwa i tylko pojedynczą wygraną mapę…


Komplet wyników 3. kolejki LCK:


Kongdoo 0-2 Longzhu
KT Rolster 2-1 Afreeca
bbq 2-0  Kongdoo
Afreeca 0-2 Jin Air
Samsung 2-1 ROX
SKT T1 2-0 MVP


Czwarta runda rywalizacji w ojczyźnie e-sportu była tak zwanym superweekiem. W ciągu sześciu dni zobaczyliśmy aż dziesięć spotkań. W ciekawym starciu KT Rolster nie dało szans Samsung Galaxy, zwyciężając w stosunku 2 do 0. Marzenia bbq o walce o czołowe pozycje zmiażdżyły natomiast ekipy Longzhu oraz SKT T1. Właśnie ta pierwsza drużyna ma za sobą udany tydzień zakończony bilansem 2-0, bowiem oprócz bbq pokonała także ROX Tigers. Równie dobre nastroje w kontekście ostatecznych rezultatów powinny panować w MVP, bo zespół Kima „Beyond” Kyu-seoka zwyciężył zarówno w meczu z Kongdoo Monster, jak i w pojedynku z Jin Air, dzięki czemu z dołu tabeli przemieścił się do jej środka. Martwi jednak styl, w jakim drużyna-fenomen poprzedniego splitu pokonywała niżej notowanych rywali. Przede wszystkim jednak po słabej trzeciej rundzie odrodziło się Afreeca Freecs, które w świetnym stylu, wynikiem 2-0, ograło niesamowicie mocne SKT T1 i sprawiło ogromną niespodziankę. Tym samym na fotel lidera wróciło wciąż niepokonane, jeśli chodzi o pełne spotkania KT Rolster.


Komplet wyników 4. kolejki LCK:


Afreeca 2-1 ROX
Samsung 2-0 Kongdoo
bbq 0-2 Longzhu
KT Rolster 2-0 Jin Air
MVP 2-1 Kongdoo
Afreeca 2-0 SKT T1
KT Rolster 2-0 Samsung
ROX 1-2 Longzhu
SKT T1 2-0 bbq
Jin Air 1-2 MVP


Tymczasem tabela przedstawia się następująco:

 

 


Rywalizacja w Korei powraca 14 lutego, czyli już jutro. Rozpocznie ją mecz pomiędzy MVP a KT Rolster. 5. kolejka obfitować będzie w ciekawe spotkania. Trudny egzamin czeka SKT T1, które stanie naprzeciwko stosunkowo mocnych zespołów Longzhu i Samsung Galaxy. Czeka nas też interesujący pojedynek pomiędzy wspomnianym Longzhu a Afreeca Freecs.

Rafał Fiodorow, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie