Maciej Kot: Azja mi służy!

Zimowe
Maciej Kot: Azja mi służy!
fot.PAP/EPA

Azja mi rzeczywiście służy, chcę tu wrócić za rok z pozytywnymi wspomnieniami" - powiedział Maciej Kot po zwycięstwie w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w południowokoreańskim Pjongczangu.

Kot odniósł w czwartek drugie w karierze zwycięstwo w zawodach pucharowych, na podium stanął po raz trzeci. - Moja obecna forma jest bliska tej, w jakiej byłem latem ubiegłego roku, gdy zwyciężyłem w Letniej Grand Prix. Oczywiście nadal są w moich skokach pewne mankamenty, które na bieżącą koryguję z trenerem. Ogromnie się cieszą ze zwycięstwa, było dość trudno, gdyż zmienne warunki wietrzne powodowały, że zawody były loteryjne. Byli w nich także pechowcy, ja natomiast oddałem dwa dobre skoki i jestem zadowolony - dodał piąty skoczek klasyfikacji generalnej PŚ.

 

Zawodnik z Zakopanego przyznał, że wyjedzie z Korei zabierając ze sobą tylko dobre, miłe wspomnienia. Ma ich sporo, są także takie, o których lepiej nie pamiętać. - Zabieram to, co pozytywne, dobrze się tu czułem. Mam nadzieję, że za rok podczas igrzysk moje wrażenia z Pjongczangu będą takie same - zaznaczył.

 

Na pytanie, z jakimi nadziejami pojedzie na mistrzostwa świata w Lahti, Kot potwierdził, że zwycięstwa dodały mu pewności siebie, ale jego nastawienie jest zawsze takie same. - Jadę po to, aby dobrze wykonać swoją pracę i przywieźć medale - zakończył.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie