Wyścig Dookoła Turcji odbędzie się w innym terminie

Inne
Wyścig Dookoła Turcji odbędzie się w innym terminie
fot. PAP

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, że wyścig Dookoła Turcji, który w tym sezonie po raz pierwszy otrzymał rangę World Tour, zostanie przełożony na inny termin. Pierwotnie zawody miały się odbyć w dniach 18-23 kwietnia.

UCI nie podała powodów decyzji. Wyjaśniła jedynie, że nowa data wyścigu ma być ogłoszona w marcu.

 

Już wcześniej prezes tureckiej federacji Erol Kucukbakirci zapowiadał, że organizatorzy będą próbowali przełożyć imprezę na październik.

 

Według portalu Cycling News Turcy dążyli do zmiany terminu przede wszystkim ze względu na napięty kalendarz. W tym samym czasie co turecka etapówka są bowiem zaplanowane prestiżowe klasyki, takie jak Strzała Walońska (19 kwietnia) i Liege-Bastogne-Liege (23 kwietnia). Ponadto tylko jedna ekipa elity - Bahrain Merida - potwierdziła dotychczas swój start w Turcji, a wymogiem dla wyścigów najwyższej kategorii jest udział co najmniej dziesięciu drużyn posiadających licencję World Tour.

 

Media zwracają uwagę również na względy bezpieczeństwa. W ostatnich miesiącach w Turcji doszło do kilku zamachów terrorystycznych, zaś 15 lipca ubiegłego roku miał miejsce nieudany zamach stanu.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze