MŚ w biathlonie: Siódme miejsce Polek w sztafecie

Inne
MŚ w biathlonie: Siódme miejsce Polek w sztafecie
fot. PAP

Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj i Krystyna Guzik zajęły siódme miejsce w rywalizacji sztafet 4x6 km w biathlonowych mistrzostwach świata w Hochfilzen. Wygrały Niemki przed Ukrainkami i Francuzkami.

W polskiej ekipie na pierwszej zmianie pobiegła Gwizdoń, która poradziła sobie bardzo dobrze i ukończyła 6 km na czwartej pozycji. Hojnisz spadła o dwie lokaty, a potem na trasę ruszyła najsłabsza z biało-czerwonych Kinga Mitoraj, która powiększyła stratę Polek o ok. 20 sekund. Guzik startowała z ósmej pozycji, ale dzięki idealnemu strzelaniu i niezłemu biegowi awansowała na szóste miejsce, które straciła w końcówce na rzecz Szwedek.

 

Strzelanie było tego dnia mocną stroną Polek. Miały sześć doładowań, a lepiej spisały się tylko Ukrainki (cztery) i dziewiąte na mecie Białorusinki (pięć).

 

Niemki triumfowały po raz czwarty w czwartej sztafecie w tym sezonie Pucharu Świata. Pobiegły w składzie: Vanessa Hinz, Maren Hammerschmidt, Franziska Hildebrand i prowadząca w klasyfikacji generalnej Laura Dahlmeier. Uzyskały 6,4 s przewagi nad Ukrainkami i 8,1 nad Francuzkami.

 

Dahlmeier stanęła na podium w 10. kolejnym starcie w MŚ. Tym samym ustanowiła rekord, który dotychczas dzieliła z byłą reprezentantką Norwegii Torą Berger. W Hochfilzen ma już pięć medali: cztery złote i srebrny. Lepszym dorobkiem w jednej imprezie może pochwalić się tylko Berger, która wywalczyła cztery złote i dwa srebrne krążki w 2013 roku w Novym Mescie. Dahlmeier może poprawić ten wynik w niedzielnym biegu ze startu wspólnego na 12,5 km.

 

W sobotę w sztafecie 4x7,5 km rywalizować będą mężczyźni. W niedzielę, ostatniego dnia mistrzostw, nie wystartują już Polacy.

 

Wyniki:
 
 1. Niemcy    1:11.16,6 (0 karnych rund + 9 doładowań)
 (Vanessa Hinz, Maren Hammerschmidt, Franziska Hildebrand, Laura Dahlmeier)
 2. Ukraina   strata 6,4 s (0+4)
 (Iryna Warwynec, Julia Dżyma, Anastazja Merkuszyna, Ołena Pidhruszna)
 3. Francja       8,1 (0+7)
 (Anais Chevalier, Celia Aymonier, Justine Braisaz, Marie Dorin Habert)
 4. Czechy       14,0 (0+6)
 5. Włochy       36,5 (0+6)
 6. Szwecja     1.20,4 (0+7)
 7. Polska      1.23,1 (0+6)
 (Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj, Krystyna Guzik)
 8. Słowacja     1.26,9 (0+7)
 9. Białoruś     1.50,7 (0+5)
 10. Rosja      2.15,5 (1+8)
 
kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze