Wiele emocjonujących rund i zwrotów akcji zaserwowały nam formacje we wczorajszych meczach ostatniej szansy. W niespodziewany sposób Szwedzi z Ninjas in Pyjamas odbili się od dna, odsyłając do domu Cloud9, biało-czerwoni nie dali żadnych szans fnatic, North wskazało miejsce w szeregu graczom OpTic Gaming, a Natus Vincere zwycięsko wyszło ze spotkania z FaZe Clanem. W grze o nagrody z puli $450,000 pozostało zaledwie osiem klubów.

 

Już o 19:00 na serwerach pojawią się strzelcy North i Gambit Esports. Świadkami konfrontacji obu zespołów byliśmy już podczas ELEAGUE Majora 2017 w Atlancie. Mihail ‘Dosia’ Stolyarov i jego koledzy dość łatwo rozprawili się wówczas z Duńczykami. W stolicy światowego hazardu ekipa ze wschodu do tej pory również nie znalazła sobie równych, zwyciężając wszystkie potyczki. North w inauguracyjnym meczu uległo natomiast graczom OpTic. Wczorajszy rewanż udowodnił jednak, że Skandynawowie są w formie i łatwo nie zrezygnują z awansu do kolejnego etapu.

 

19:00 – North vs Gambit Esports

 

Według harmonogramu Polaków zobaczymy już o 22:00. Ich oponentami będą reprezentanci mousesports. Jeszcze przed turniejem nikt nie dawał „Myszkom” najmniejszych szans na wyjście z grupy. Te udowodniły jednak, że ostatnie zawody z Nikola ‘NiKo’ Kovačem chcą zakończyć z przytupem i niespodziewanie łatwo przedarły się do fazy pucharowej. Sekcja znad Wisły – pomimo porażki z Gambit – także jest na fali. Najlepszym dowodem na jej dobrą dyspozycję jest to, z jaką pewnością wykończyła wczoraj legendarne fnatic. Nie od dziś wiemy, że forma kompani Janusza ‘Snaxa’ Pogorzelskiego rośnie wprost proporcjonalnie do tego, jak ważne jest rozgrywane przez nią spotkanie.

 

22:00 – Virtus.pro vs mousesports

 

Skandynawskie derby pomiędzy Astralis a Ninjas in Pyjamas wystartują o 01:00. Aktualni mistrzowie świata z Danii podejmą Szwedów, których forma przez ostatnie miesiące jest, eufemistycznie mówiąc, chwiejna. O ile ci pierwsi do ćwierćfinałów wkroczyli bez większych problemów z czystym kontem, o tyle NiP walczył o to do ostatniej chwili. Ich wczorajszy mecz z Cloud9 okazał się pasmem zwrotów akcji i wielkich niespodzianek. Ostatecznie jednak wszyli z bitwy obronną ręką i bezsprzecznie będą chcieli udowodnić całemu światu, że brak awansu na ostatniego Majora był tylko wypadkiem przy pracy.

 

01:00 – Astralis vs Ninjas in Pyjamas

 

Pierwszą rundę fazy play off zwieńczą Brazylijczycy z SK Gaming i sekcja CIS z Natus Vincere. Pomimo zmiany w składzie, ekipa Gabriela ‘FalleNa’ Toledo udowadnia od początku turnieju, że do Las Vegas wyruszyła wyłącznie po zwycięstwo. W pamięci utrzymuje się jednak jeszcze obraz tego, jak na ostatnim Majorze Na’Vi dosłownie ośmieszyło SK, tracąc zaledwie trzy rundy. Czy Joao ‘felps’ Vasconcellos pomoże Brazylijczykom odpowiednio się zrewanżować? Przekonamy się o tym dopiero po 04:00.

 

04:00 – SK Gaming vs Natus Vincere

 

Transmisję z rozgrywek śledzić możecie na kanale DreamHacka, który w Polsce prowadzą Maciej ‘Morgen’ Żuchowski, Kuba ‘KubiK’ Kubiak oraz Maciej ‘sawik’ Sawicki, a także w telewizji E-SPORT TV.