Ranking FIFA: Polacy zaliczą kolejny awans! Wyprzedzą nawet Anglię

Piłka nożna
Ranking FIFA: Polacy zaliczą kolejny awans! Wyprzedzą nawet Anglię
fot. Cyfrasport

Jak podaje portal Football-ranking.info, który specjalizuje się w różnego rodzaju analizach piłkarskich, Polska w najbliższym rankingu FIFA awansuje z 14. na 12. pozycję. Pierwszy raz w historii Biało-Czerwoni wyprzedzą Anglię.

Rozgrywki międzynarodowe są na razie odłożone na bok, gdyż w lutym odbędzie się zaledwie kilka meczów towarzyskich. W związku z tym łatwo przewidzieć kształt nowego rankingu.

 

Praktycznie pewne jest to, że Polacy awansują o dwie lokaty. Pierwszy raz w historii będziemy przed reprezentacją Anglii. Biało-Czerwoni zajmą 12. miejsce Ex aequo z Walią, co jest oczywiście kolejnym ciosem dla ”Synów Albionu”.  Dodatkowo Polska, podobnie jak ostatnio będzie przed m.in Włochami czy też Holandią.

 

W czołówce nie dojdzie do żadnych przetasowań. W dalszym ciągu na dwóch pierwszych pozycjach będą przedstawiciele Ameryki Południowej, kolejno Argentyna i Brazylia. Najniższy stopień podium oblegają mistrzowie świata Niemcy.

 

Rywale Polaków w eliminacjach MŚ 2018 zajmować będą odległe lokaty. Najlepiej wypada Rumunia (39), potem Dania (48), Czarnogóra (64), Armenia (85), Kazachstan (94). Najbliższymi rywalami drużyny Adama Nawałki są Czarnogórcy, z którymi zagramy na wyjeździe 26 marca.

 

>>>PEŁNY RANKING<<<

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze