Biathlon: Kołodziejczyk zrezygnował z prowadzenia polskiej kadry seniorów

Inne
Biathlon: Kołodziejczyk zrezygnował z prowadzenia polskiej kadry seniorów
fot. PAP/Grzegorz Momot

Polski Związek Biathlonu poinformował, że zarząd przyjął rezygnację Adama Kołodziejczyka z pełnienia funkcji trenera kadry narodowej seniorów. Natomiast Tomasz Sikora oddał się do dyspozycji zarządu.

Kołodziejczyk rozpoczął pracę z kadrą w 2011 roku. Zastąpił na stanowisku trenera kadry kobiet Jona Arne Enevoldsena. Od sezonu 2011/12 przez trzy lata współpracował z trenerem Andrzejem Kozińskim, w sezonie 2014/15 opiekował się kadrą samodzielnie, natomiast od maja 2015 roku pracował wspólnie z Tomaszem Sikorą, który po zakończeniu kariery sportowej pełnił funkcję trenera młodzieżowców. Obaj szkoleniowcy będą pracować z kadrą do zakończenia sezonu.

 

Pod opieką Kołodziejczyka polskie biathlonistki wywalczyły cztery medale mistrzostw świata, sześć medali mistrzostw Europy oraz stawały na podium Pucharu Świata. Obecny sezon jednak nie jest udany. W zakończonych w weekend mistrzostwach świata w Hochfilzen reprezentanci Polski spisali się poniżej oczekiwań. Polki swój najlepszy rezultat osiągnęły zajmując 7. miejsce w sztafecie, a indywidualnie najlepsze - 25. miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń w biegu pościgowym.

jk, biathlon.com.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze