Narciarske MŚ: Dodatkowe premie za medale dla Szwedów

Inne
Narciarske MŚ: Dodatkowe premie za medale dla Szwedów
fot. PAP

Szwedzka federacja narciarska (SSF) postanowiła przyznać dodatkowe premie dla ekipy w zależności od liczby medali zdobytych podczas narciarskich mistrzostw świata w fińskim Lahti (22 lutego - 5 marca).

W przypadku pięciu, otrzyma ją każdy członek reprezentacji w biegach narciarskich bez względu na swój własny wynik.

 

SSF w odróżnieniu od lat poprzednich nie ustaliła żadnego planu co do ilości medali w Lahti. Podczas MŚ przed dwoma laty w Falun było ich dziewięć. Jak powiedział kierownik reprezentacji Szwecji Johan Sares, - taki jest nasz cichy cel na Finlandię.

 

- Dla wzmocnienia sportowego ducha wewnątrz drużyny postanowiliśmy, że w przypadku pięciu medali każdy jej członek otrzyma 10 tysięcy koron (4700 złotych), a jeżeli ilość ta dojdzie do dziewięciu, będzie to dwa razy tyle. Nie wspomnę nawet, co będzie w przypadku dziesięciu. Można to nazwać finansową marchewką, lecz celem jest wzmocnienie drużyny, tak aby każdy pomagał każdemu - podkreślił Sares.

 

Wcześniej SSF ustaliła indywidualne premie za medale. Za złoty będzie to 150 tysięcy koron (70 tys. złotych), a za srebrny i brązowy - odpowiednio 60 (36 tys. złotych) i 30 tys. (18 tys.).

AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze