Pindera: Nadchodzi czas bliźniaków?

Sporty walki
Pindera: Nadchodzi czas bliźniaków?
graf. Matchroom Boxing

Okaże się w sobotę przed północą, gdy w Hull Ice Arena zakończy się walka Gavina McDonnella z Reyem Vargasem o pas WBC w wadze junior piórkowej.

Brat Gavina, Jamie McDonnell jest urzędującym mistrzem wagi kogucie (WBA) i byłym czempionem IBF, więc gdyby drugi z bliźniaków sięgnął po tytuł, byłby to pierwszy taki przypadek na Wyspach Brytyjskich. W Ameryce mają to już za sobą za sprawą braci Charlo. W ubiegłym roku na gali w Las Vegas Jermell Charlo znokautował Johna Jacksona  i zdobył pas WBC, a drugi z amerykańskich bliźniaków, Jermall, bronił wtedy z powodzeniem zdobytego osiem miesięcy wcześniej tytułu organizacji IBF. Oczywiście w tej samej kategorii, junior średniej.

 

W Hull Ice Arena pas o który bić się będą były mistrz Europy Gavin McDonnell (16-0-2, 4KO) z Vargasem (28-0, 22 KO) jest wakujący. To scheda po wielkim japońskim mistrzu Hozumi Hasegawie, który w grudniu ubiegłego roku postanowił zakończyć karierę.

 

Rey Vargas mówi wprost, że nie zamierza niczego zostawiać w rękach sędziów. – Muszę go znokautować, bo inaczej mnie obrabują ze zwycięstwa, tak jak Julio Ceję w starciu z jego braciszkiem Jamie McDonnellem, w 2013 roku. Wtedy stawką też był mistrzowski tytuł - .

Trudno również zarzucić Vargasowi brak logiki w rozumowaniu, gdy twierdzi że nie miał wyjścia i musiał wyrazić zgodę, by walka odbyła się na Wyspach Brytyjskich, bo tam są pieniądze, a on chce zarabiać. Tyle, że ściany mogą pomagać rywalowi. Dlatego zrobi wszystko, by zakończyć ten pojedynek przed upływem regulaminowego czasu.

 

Nie jestem pewien czy dotrzyma słowa, Anglik jest wyższy i potrafi się bić,  ale z pewnością będzie to bardzo emocjonująca walka, którą warto obejrzeć.

 

Tak samo zresztą jak występ mistrza olimpijskiego z Londynu, Luke’a Campbella (15-1, 12 KO), który na tej sami gali zmierzy się z innym Meksykaninem, Jairo Lopezem (21-6, 14 KO) w walce o pas WBC Silver w wadze lekkiej. Walczący z odwrotnej pozycji Campbell wcześniej czy później dopnie swego i zostanie mistrzem świata, bo to bardzo utalentowany pięściarz. Pamiętam doskonale w jakim stylu sięgnął po olimpijskie złoto, tyle że w wadze koguciej, ale w lekkiej też stać go na sukcesy. W starciu z Lopezem argumenty są po jego po stronie, więc nie przewiduję sensacji.

 

Trudniej typować w walce wieczoru. Rey Vargas jest bardzo bojowo nastawiony, ale stawiam na Gavina McDonnella. W marcu skończy 31 lat i jeśli chce wreszcie wyjść z cienia brata bliźniaka, to już najwyższa pora.

 

Transmisja gali w Hull w sobotę od 21:00 w Polsacie Sport News.

Janusz Pindera, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze