Manchester United zapłacił Juventusowi Turyn za Paula Pogbę aż 105 mln euro! Jak do tej pory jest to rekordowy transfer. Patrząc jednak na pieniądze, które obracane są w piłkarskim środowisku, niedługo ktoś może pokusić się o wyłożenie za któregoś zawodnika jeszcze wyższej sumy. – Trzeba będzie wydawać wielkie pieniądze, aby liczyć się w wojnie o podpisy najlepszych piłkarzy świata. Myślę, że już niedługo zostanie przekroczona bariera 150 mln euro. Padnie rekord – powiedział Kahn.

 

– Dla Bayernu to będzie trudne zadanie, by w przyszłości móc kupować piłkarzy kalibru Francka Ribery'ego czy Arjena Robbena. Pytanie tylko, czy mistrzowie Niemiec będą w stanie wydawać aż tak ogromne pieniądze jak Anglicy – zastanawia się były reprezentant naszych zachodnich sąsiadów.

 

Jak do tej pory rekord transferowy Bayernu wynosi 40 mln euro. Tyle Niemcy wyłożyli za Javiego Martineza. W porównaniu do innych wielkich klubów wypadają średnio. Rekord Manchesteru United to 105 milionów euro za Pogbę, Realu Madryt 100 za Garetha Bale'a, Juventusu 90 za Gonzalo Higuaina.