Maple: Naszym celem jest wygranie IEM Katowice 2017

E-sport

Podczas Intel Extreme Masters Katowice 2017 udało nam się porozmawiać z zawodnikiem Flash Wolves, Huangiem "Maple" Yi-Tangiem. Przyznał on, że celem jego zespołu jest wygranie całych zawodów.

Rafał Fiodorow: To twoja druga wizyta w Polsce. Flash Wolves znowu biorą udział w turnieju. Jak się czujesz odwiedzając Katowice po raz kolejny?

 

Maple: Tym razem trenowaliśmy o wiele ciężej szykując się do występu na IEM. Dwa lata temu przegraliśmy z TSM, co mogło być spowodowane niewystarczającym treningiem. Mam nadzieję, że tym razem poczyniliśmy wystarczające przygotowania, aby stawić im czoła.

 

Na globalnych finałach mieliśmy okazję obserwować nie do końca udany występ drużyny Flash Wolves, która została zdominowana w fazie grupowej. Tutaj natomiast spisujecie się fantastycznie wygrywając z G2, Unicorns of Love. Czy według ciebie macie szansę zatriumfować na IEM Katowice?

 

Naszym celem jest wygranie całych zawodów i zdobycie tytułu mistrzowskiego. Według mnie jesteśmy mocniejsi niż europejskie drużyny, więc po uporaniu się z nimi nie powinniśmy mieć kłopotów w kolejnych fazach turnieju.

 

W meczu półfinałowym będziecie podejmować Hongkong Esports lub H2k. Z którą z tych dwóch drużyn wolałbyś się zmierzyć?

 

Osobiście preferowałbym stawić czoła Hongkong Esports, ponieważ również są tajwańską drużyną, znają się i często razem trenują, więc rozumieją się nawzajem.

 

Chciałbym zapytać ciebie również o duo z Karsą. Kiedy myślę o drużynie Flash Wolves moim pierwszym skojarzeniem jest duet Maple i Karsa. Jakie czynniki świadczą o waszej sile?

 

Stanowimy duet midlanera i junglera. Na tych dwóch pozycjach niezwykle ważna jest komunikacja. Uważam, że bardzo dobrze się rozumiemy i potrafimy ze sobą współpracować. Zwróciłbym również uwagę na częste sytuacje dwóch na dwóch, do których dochodzi na naszych pozycjach. Dzięki wcześniej wspomnianej komunikacji, a także indywidualnym umiejętnościom stanowimy tak silny duet.

 

Polsat Sport: Porozmawiajmy trochę o waszej przyszłości. Występujecie w rozgrywkach LMS, gdzie wasz stosunek wygranych do przegranych wynosi 5-0. W takiej sytuacji zdecydowanie zmierzacie po zwycięstwo w całych zawodach. Chciałbym zapytać co sądzisz o tym turnieju oraz o kolejnych Mistrzostwach Świata, w których, jak domniemam, prawdopodobnie weźmiecie udział?

 

Jest jeszcze trochę za wcześnie, aby myśleć o tegorocznych Mistrzostwach Świata, które są dla nas odległą perspektywą. Obecnie skupiam się na nieco mniejszych celach, takich jak utrzymanie dobrej passy w rozgrywkach LMS. Chcielibyśmy umocnić swoją pozycję w regularnym sezonie i zostać wyżej rozstawioną drużyną w Mistrzostwach Świata. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że trenujemy obecnie z bardzo dobrymi koreańskimi drużynami i poziom tych rozgrywek jak naprawdę wysoki. Dzięki temu z pewnością będziemy solidnie przygotowani przed światowymi finałami.

 

Ostatnią kwestią, którą chciałem poruszyć jest ADC drużyny Flash Wolves. Obecnie na tej pozycji gra Betty (wcześniej jako Double Red), który grającego z wami w ostatnim sezonie NL. Uważasz, że NL po przerwie wróci do gry z wami czy raczej Betty będzie uczestniczył z wami w kolejnym splicie?

 

Według mnie NL prawdopodobnie nie zamierza powrócić jako profesjonalny gracz w przyszłości ze względu na stan jego zdrowia. Podczas wielogodzinnych treningów był zmuszony do zażywania leków, więc nie sądzę, żeby zapatrywał się na powrót do gry na najwyższym poziomie. Z kolei Betty jest bardzo młody, a ponadto grając w koreańskiej solowej kolejce zdołał osiągnąć nawet czwarte miejsce. Według mnie Betty jest bardzo dobrym graczem, który ma ogromne perspektywy na dalszy rozwój w przyszłości. Dostrzegamy w nim potencjał, aby z powodzeniem występować w wielu różnych rolach. Dodatkowo doskonale spisuje się w solowej kolejce. Z racji na jego młody wiek będziemy czuwać, aby rozwijał się w należytym kierunku.

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze