Goetze odsunięty od treningów. Musi zadbać o zdrowie

Piłka nożna
Goetze odsunięty od treningów. Musi zadbać o zdrowie
fot. PAP

Pomocnik zespołu niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej Borussii Dortmund Mario Goetze, który ma poważne problemy zdrowotne, został przez sztab medyczny drużyny odsunięty od treningów.

U byłego piłkarza mistrza Niemiec Bayernu Monachium zdiagnozowano zaburzenia metaboliczne organizmu, które powodują coraz częściej powtarzające się kontuzje mięśni.

 

Teraz Goetze, który w 2014 roku sięgnął wraz z reprezentacją po złoty medal mistrzostw świata w Brazylii, zostanie poddany kompleksowemu leczeniu farmakologicznemu w jednej ze specjalistycznych klinik, ale, jak napisano w komunikacie klubu: "absolutnie konieczne stało się całkowite wycofanie zawodnika z treningów".

 

Dyrektor sportowy Borussii Michael Zorc podkreślił, że klub jest bardzo zadowolony, iż w końcu udało się lekarzom ustalić powody stałych problemów zawodnika. Teraz władze zrobią wszystko, aby Goetze mógł jak najszybciej zdrowy wrócić do gry.

 

24-letni piłkarz po raz ostatni wystąpił 31 stycznia w meczu z Mainz zremisowanym 1:1. Nie grał do końca spotkania, w 66. minucie został zmieniony.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie