Ruszyła liga chińska! Jelavić dał remis swojej ekipie

W piątek zainaugurowano rozgrywki chińskiej Super Ligi. W pierwszym meczu sezonu Guizhou Zhicheng zremisowało z Liaoning 1:1. Bramkę wyrównawczą dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Nikica Jelavić.

Starcie beniaminka ligi z szóstą ekipą poprzedniego sezonu rozpoczęło ciekawie zapowiadający się sezon. Kibice największe oczekiwania mieli wobec byłego piłkarza takich klubów jak West Ham United czy też Everton, Jelavicia. 31-latek do państwa środka trafił przed rokiem, a od tego sezonu broni barw ekipy Guizhou Zhicheng.

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy w 14. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Jamesa Chamangi. Zambijczyk wykorzystał rzut karny. Beniaminek rzucił się do odrabiania strat i chwilę po przerwie dopiął swego. Kolejny karny tego dnia, i kolejny skutecznie wykonany. Tym razem do piłki podszedł Chorwat i wyrównał. Przez ostatnie 25 minut piłkarze Liaoning musieli grać w dziesięciu po czerwonej kartce dla Shi Xiatona. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

Guizhou Zhicheng - Liaoning 1:1 (0:1)

Bramki: Jelavić 54'-karny - Chamanga 14'-karny

W niedzielę zapraszamy na inny mecz pierwszej kolejki chińskiej ligi. Shanghai Greenland Shenhua FC podejmie Jiangsu Suning. Transmisja od godziny 12.30 w Polsacie Sport Extra.