Grosicki znowu miał udział przy golu! To nie wystarczyło na mistrzów Anglii...

Kamil Grosicki po raz kolejny był bardzo aktywny: miał nawet udział przy bramce Sama Clucasa, lecz nie pomogło to Hull City w odniesieniu korzystnego wyniku w starciu z mistrzami Anglii. Leicester City wygrało 3:1 i powoli odbija się od dna.

Po fantastycznym występie Artura Boruca na Old Trafford, gdzie były już reprezentant Polski dwoił się i troił, by zatrzymać Manchester United. I ostatecznie to mu się udało, więc polscy kibice liczyli na kolejne świetne występy rodaków. Choćby na King Power Stadium - Leicester City grało tam z Hull City, a na boisku od pierwszej minuty zaprezentował się Kamil Grosicki.

I to właśnie on zaprezentował się ze świetnej strony po niespełna kwadransie. Zaczęło się od przechwytu Sama Clucasa i dobrego dogrania do Omara Niasse. Grosicki w czasie, kiedy Senegalczyk dobiegał do pola karnego, popisał się kapitalnym sprintem i po chwili otrzymał piłkę, którą od razu zagrał do Clucasa. Nie było to może najlepsze podanie, ale Kasper Schmeichel źle interweniował i "pomógł" Clucasowi w zdobyciu bramki.

"Lisy" odpowiedziały jeszcze w pierwszej połowie: Jamie Vardy zauważył wbiegającego Christiana Fuchsa, a ten prawą nogą wpakował piłkę do siatki. W drugiej połowie przypomniał o sobie Riyad Mahrez, który przez kilka sekund bawił się z obrońcami Hull, by w końcu oddać strzał prawą nogą. Po chwili on i koledzy cieszyli się z prowadzenia. Ostatecznie skończyło się dwubramkowym zwycięstwem Leicester, bo w doliczonym czasie gry samobójcze trafienie zapisał Tom Huddlestone.

Grosicki po raz kolejny był bardzo aktywny: mógł mieć udział przy kolejnym golu, lecz Harry Maguire w dobrej sytuacji spudłował.

Tak dobrej kolejki jak Boruc nie miał Łukasz Fabiański, który dwa razy wyciągał piłkę z siatki. W obu przypadkach pokonał go Andre Gray (raz z rzutu karnego). Jego Swansea dzięki 2. trafieniom Fernando Llorente oraz Martina Olssona wywalczyło cenne zwycięstwo.

Wyniki:

Leicester City - Hull City 3:1 (Fuchs 27, Mahrez 59, Huddlestone 90+1 [sam.] - Clucas 14)
Stoke City - Middlesbrough 2:0 (Arnautovic 29, 42)
Swansea City - Burnley 3:2 (Llorente 12, 90+2, Olsson 69 - Gray 20 [rz.k.], 61)
Watford - Southampton 3:4 (Deeney 4, Okaka 79, Niang 90+4 - Tadic 28, Redmond 45+2, 86, Gabbiadini 83)
West Bromwich Albion - Crystal Palace 0:2 (Zaha 55, Townsend 84)