Bellew chce rywala z najwyższej półki. Teraz Wilder czy Parker?

Sporty walki

Tony Bellew (29-2-1, 19 KO), który pokonał Davida Haye'a (28-3, 26 KO) przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie, już myśli o kolejnym pojedynku w wadze ciężkiej. Anglik celuje w rywala z najwyższej półki, czyli Deontaya Wildera (38-0, 37 KO) i Josepha Parkera (22-0, 18 KO).

Bellew najchętniej zmierzyłby się z mistrzem świata federacji WBC. - Wiecie z kim chcę walczyć? Z Wilderem! - powiedział tuż po sobotniej walce z Hayem w Londynie.

 

Promotor Brytyjczyka Eddie Hearn nie miałby nic przeciwko temu. Gdyby pomysł walki z Amerykaninem nie wypalił, chętnie zestawiłby swojego podopiecznego z mistrzem świata federacji WBO.

 

- Czemu Bellew miałby nie zaboksować z Wilderem lub Parkerem? Wyobrażacie sobie taką walkę na stadionie piłkarskim w Liveroolu? To byłoby wydarzenie! Przecież wiele osób widziałem Haye'a jako faworyta w pojedynkach z Wilderem lub Parkerem. Teraz Bellew będzie podchodził do tych walk z zupełnie innej pozycji - stwierdził.

 

- Teraz moim celem jest doprowadzenie do walki Bellew o mistrzostwo świata wagi ciężkiej w Liverpoolu. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby taki pojedynek się odbył - dodał Hearn.

 

W tej sytuacji Bellew najprawdopodobniej zwakuje pas mistrza świata federacji WBC w wadze junior ciężkiej.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze