Muserski: Rosyjska siatkówka się kończy

Siatkówka
Muserski: Rosyjska siatkówka się kończy
fot. CyfraSport

Czy kontrowersyjna decyzja związku i nowego selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Rosji o walce z siatkarzami, którzy nie chcą grać w reprezentacji wywoła prawdziwą burzę w tamtym środowisku? Do sytuacji odniósł się już Dmitrij Muserski, który jakiś czas temu został odsunięty od kadry. "To początek końca rosyjskiej siatkówki"...

Rosjanie chcieli mieć pewność, że nowy selekcjoner może liczyć na każdego siatkarza grającego w Superlidze. Wprowadzili więc kontrowersyjną zasadę, w ramach której każdy Rosjanin, który odmówi gry w reprezentacji traktowany będzie jak obcokrajowiec.
W przypadku, gdy jakiś rosyjski siatkarz odmówi gry w drużynie narodowej, będzie postrzegani jako obcokrajowiec w Superlidze. Co za tym idzie, będzie miał sporo problemów, jeśli jego klub miałby już dwóch zagranicznych zawodników w składzie.
O przepisie w długim wywiadzie opowiedział nowy selekcjoner Rosjan, Siergiej Szlapnikow. W przeszłości karani byli między innymi Maksim Żygalow, Aleksiej Spiridonow oraz jego imiennik Obmoczajew. Problemy z grą w kadrze miewał także Dmitrij Muserski, który na decyzje związku odpowiedział na Twitterze dosyć jednoznacznie, kopiując link do rozmowy ze Szlapnikowem.
Dzieją się rzeczy, które zwiastują koniec rosyjskiej siatkówki.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie