Inne

Borek o e-sporcie: Moje pokolenie umawiało...

Od dłuższego czasu nikogo nie dziwi fakt, ze znani piłkarze, koszykarze, a nawet muzycy chętnie inwestują w e-sport. Machina tego typu rozrywki ruszyła na dobre i gromadzi coraz większe zasoby finansowe. Z tego powodu sport elektroniczny stał się celem inwestycji dla wielu osób, które w aktywności na tym polu widzą szansę na szybkie pomnożenie własnych funduszy. Do tego grona dołączyli niedawno urzędnicy stolicy Stanów Zjednoczonych. W Waszyngtonie powstanie bowiem e-sportowa arena o wartości przeszło 264 milionów złotych!

- Chcemy wybudować obiekt o pojemności 4200 miejsc do końca 2018 lub początku 2019 roku. Będzie on szyty na miarę imprez e-sportowych - zdradził przewodniczący ds. organizacji wydarzeń w Waszyngtonie Max Brown.

Na codzień arena ma być domem dla drużyny Washington Mystics. Budowana jest ona głównie z myślą o wirtualnej rywalizacji, jednak ma być również otwarta na inne wydarzenia takie jak koncerty czy gale bokserskie. Ponad to Waszyngton został również sponsorem organizacji NRG Esports, która w swoich szeregach skupia m.in. graczy Counter-Strike: Global Offensive i Overwatch. W związku z zawiązaniem komitywy na ich koszulkach pojawią się wkrótce emblematy związane z miastem.

- Bilety na turnieje e-sportowe, które odbywają się w Nowym Jorku, Seattle, Los Angeles czy Atlancie wyprzedają się zwykle w ciągu dwóch sekund. Mieszkańcy Waszyngtonu muszą do tych miast dojechać, wydać sporo pieniędzy na transport i zakwaterowanie. Póki co nie mogą niestety pójść w weekend na lokalny obiekt, by oglądać swoich idoli ze świata e-sportu. Budowa tego typu areny pozwoli nawiązać więź i jeszcze bardziej utożsamić się obywatelom z własnymi organizacjami i elektronicznymi sportowcami - wyznał współwłaściciel NRG Esports Any Miller.