LŚ hokeistów na trawie: Polska-Irlandia 1:5 w ćwierćfinale

Polscy hokeiści na trawie przegrali w Belfaście z Irlandią 1:5 (0:3) w ćwierćfinale drugiej rundy Ligi Światowej i stracili szansę na awans do kolejnej rundy rozgrywek. Podopiecznym Karola Śnieżka pozostała walka o miejsca 5-8.

Jak powiedział drugi trener reprezentacji Tomasz Cichy, o porażce zadecydowała druga kwarta, w której w ciagu kilku minut polski zespół stracił trzy bramki.

- Na początku spotkania Irlandczycy mieli przewagę, oni zawsze tak agresywnie zaczynają. W drugiej kwarcie dwie ich niegroźne sytuacje zakończyły się bramkami. W drugiej połowie nasza gra wyglądała całkiem nieźle, mieliśmy swoje okazje, kilka krótkich rogów, była też poprzeczka. Musieliśmy się odkryć i w konsekwencji straciliśmy kolejne bramki - przyznał.

Polacy w dalszej części turnieju rywalizować będą o miejsca 5-8. W sobotę zmierzą się z Włochami. W półfinałach Irlandia zagra z Walią, a Francja ze Szkocją.

Brak awansu do półfinału nie tylko wyklucza polskich hokeistów z gry w trzeciej rundzie, ale praktycznie zamyka im drogę na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Liga Światowa jest bowiem etapem kwalifikacji na mundial, ale prawo startu można wywalczyć dopiero w trzeciej rundzie. Jedyną szansą dla Polski jest zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach Europy.

Polska - Irlandia 1:5 (0:3)

Bramki: Patryk Bułka (51') - John McKee (20', 58'), Eugene Magee (21'), Shane O'Donoghue (26'-krótki róg, 34'-krótki róg).