PŚ w biathlonie: Na zakończenie sezonu ostatnie starty w Norwegii

Zimowe
PŚ w biathlonie: Na zakończenie sezonu ostatnie starty w Norwegii
fot. PAP

Od piątku do niedzieli odbędzie się ostatnia runda biathlonowego Pucharu Świata. Zawodnicy przenieśli się z fińskiego Kontiolahti do Oslo-Holmenkollen. Do rozdania pozostały cztery małe Kryształowe Kule. Rywalizacja o najważniejsze trofea jest już rozstrzygnięta.

W zmaganiach mężczyzn nie do pokonania w szóstym kolejnym sezonie jest Martin Fourcade. Francuz jest już pewny zwycięstwa w klasyfikacji generalnej oraz w trzech z czterech konkurencji indywidualnych. Brakuje mu jedynie małej Kryształowej Kuli w biegu ze startu wspólnego, którą może wywalczyć w niedzielę.

 

Także w rywalizacji kobiet jest tylko jedna bohaterka sezonu - Laura Dahlmeier. Niemka wygrała wszystkie biegi indywidualne na 15 km, w tym ten na mistrzostwach świata w Hochfilzen. W Austrii zdobyła zresztą pięć złotych medali, co jest rekordem w historii imprezy.

 

Dahlmeier jest też już pewna Kryształowej Kuli, ale musi jeszcze powalczyć w Norwegii, jeśli marzy o zwycięstwie w sprincie, biegu na dochodzenie i biegu ze startu wspólnego.

 

Polacy wystartują w składzie identycznym jak w Kontiolahti, tj.: Krystyna Guzik, Monika Hojnisz (obie AZS AWF Katowice), Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko) oraz Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec (obaj BKS WP Kościelisko).

 

Rywalizacja w Oslo-Holmenkollen rozpocznie się w piątek o godz. 14, kiedy w sprincie na 7,5 km powalczą kobiety. Od 16.30 ścigać się będą mężczyźni. Na sobotę zaplanowano biegi na dochodzenie, a na niedzielę - biegi ze startu wspólnego.

 

Program zawodów PŚ w biathlonie w Oslo-Holmenkollen:
  
  piątek, 17 marca
  sprint na 7,5 km kobiet  (14.00)
  sprint na 10 km mężczyzn (16.30)
  
  sobota, 18 marca
  bieg na dochodzenie na 10 km kobiet     (12.45)
  bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn   (15.00)
  
  niedziela, 19 marca
  bieg ze startu wspólnego na 12,5 km kobiet (11.15)
  bieg ze startu wspólnego na 15 km mężczyzn (13.30)
  
AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze