Gassijew: Z Głowackim walka byłaby ciekawa

Sporty walki
Gassijew: Z Głowackim walka byłaby ciekawa
fot. Przemek Garczarczyk

- Chyba z Głowackim walka byłaby ciekawsza, ale tak naprawdę to mi wszystko jedno z którym bym miał walczyć. Wiem, co umiem. Mam tylko 23 lata, ale doświadczenie zbieram bardzo szybko - mówi 23-letni mistrz świata IBF wagi junior ciężkiej Murat Gassijew (24-0, 17 KO). Zapytany o typ na walkę swojego kolegi z obozu treningowego, Giennadija Gołowkina z Danielem Jacobsem, Murat odpowiada z klasycznym dla niego dowcipem: - Równa walka. GGG go ciężko znokautuje w szóstej rundzie.

Przemek Garczarczyk: Gdzie indziej jak nie w narożniku Giennadija Gołowkina - mistrz świata IBF wagi junior ciężkiej, Murat Gassijew. Czego oczekujesz po  GGG - Jacobs?

 

Murat Gassijew: Wyrównanej walki, bo szanse są 50-50. Super pojedynek dla każdego z nas. Jacobs to naprawde dobry pięściarz, z dobrym, silnym ciosem.  Naprawdę ciężki test dla GGG.

 

Nie wiem, co powiedzą Giennadij i wasz wspołny trener Abel Sanchez jak przeczytają, że po tak ciężkim treningu w Big Bear mają tylko 50 procent szans na zwyciestwo...

 

Obóz w Big Bear był ciężki, ale tez bardzo dobry dla GGG. Zrobił duzo dobrej roboty, miał naprawdę wymagajacych sparingpartnerów. Wszyscy się o tym przekonają już jutro.

 

Zaprosił Ciebie na pare rundek sparingowych? Czy jeszcze nie?

 

Może w przyszłości. Na razie jest dla mnie za silny…

 

Mówisz, że szanse za równe, ale chcę Ciebie zmusić do wytypowania zwycięzcy.

 

Wielka walka… i wielki nokaut. Szósta runda, Giennadij!

 

Kiedy chciałbyś wrócić na ring?

 

Jak najszybciej, ale to już robota mojego teamu. Może czerwiec?

 

Mówi się o Twojej potencjalnej walce z Polakami. Głowacki czy "Diablo"?

 

Chyba z Głowackim walka byłaby ciekawsza, ale tak naprawdę to mi wszystko jedno z którym miałbym walczyć. Wiem, co umiem. Mam 23 lata, ale doświadczenie zbieram bardzo szybko. Takie walki jak ta ostatnia z Liebiediewem, to nauka przyspieszona.

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze