Nice 1 Liga: Zagłębie Sosnowiec pokonało GieKSę. Klątwa katowiczan trwa

W 22. kolejce Nice 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało u siebie GKS Katowice 1:0. Katowiczanie nie przerwali tym samym fatalnej serii bez zwycięstwa w Sosnowcu, która trwa już od... marca 1986 roku!

W drugim piątkowym meczu Nice 1 Ligi czwarta drużyna podejmowała u siebie wicelidera z Katowic. Zagłębie długo było rewelacją rozgrywek, jednak po odejściu z klubu trenera Jacka Magiery, zaczęło spisywać się dużo gorzej. Bilans sosnowiczan w pięciu ostatnich meczach to jedno zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki.

Przed spotkaniem statystycy zwrócili uwagę na to, że GKS Katowice nie wygrał spotkania w Sosnowcu od marca 1986 roku! Dotychczasowy bilans między zespołami wynosił zaś po jedenaście zwycięstw, remisów i porażek.

Pierwsza połowa przypominała mecz do jednej bramki. Zawodnicy Gieksy raz po raz szturmowali bramkę pilnowaną przez Wojciecha Fabisiaka, jednak brakowało im postawienia kropki nad i. Już w 8. minucie, po dośrodkowaniu Adriana Frańczaka z prawej strony boiska i główce Mikołaja Lebedyńskiego, piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki sosnowiczan. W 18. minucie przed szansą na strzelenie pierwszej bramki spotkania ponownie stanęli katowiczanie, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Fabisiak. Kolejną stuprocentową okazję Gieksa miała w ostatniej minucie pierwszej części spotkania, jednak wówczas minimalnie pomylił się Tomasz Foszmańczyk.

Druga odsłona diametralnie różniła się od pierwszej. Dwie minuty po gwizdku wznawiającym grę na prowadzenie nieoczekiwanie wyszli gospodarze. Po rykoszecie w polu karnym gości efektownym półwolejem z lewej nogi popisał się Michał Fidziukiewicz i otworzył wynik meczu. Następnie Zagłębie cofnęło się głęboko do obrony i rozpaczliwie broniło skromnej zaliczki. W odróżnieniu od pierwszej części gry goście nie potrafili skutecznie przedrzeć się w pole karne gospodarzy i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Zagłębia. Tym samym katowiczanom nie udało się przerwać trwającej ponad trzydzieści lat fatalnej serii bez zwycięstwa w Sosnowcu.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:0 (0:0)

Bramka: Fidziukiewicz 47

Zagłębie: Wojciech Fabisiak - Konrad Budek, Arkadiusz Najemski (67. Kamil Wiktorski), Krzysztof Markowski, Žarko Udovičić - Robert Bartczak, Sebastian Milewski (46. Wojciech Łuczak), Łukasz Matusiak, Tomasz Nowak, Konrad Michalak - Michał Fidziukiewicz (76. Sebastian Dudek)

GKS Katowice: Mateusz Abramowicz - Adrian Frańczak, Mateusz Kamiński, Tomasz Wisio, Dawid Abramowicz - Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Zejdler (90. Oliver Práznovský), Kamil Jóźwiak - Mikołaj Lebedyński (64. Armin Ćerimagić), Andreja Prokić (58. Grzegorz Goncerz)