Nice 1 Liga: Remis lidera, ciasno w górnej części tabeli

W najciekawiej zapowiadającym się sobotnim meczu 22. kolejki pierwszej ligi piłkarskiej prowadząca w tabeli Chojniczanka zremisowała w Chojnicach z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1. Dzień wcześniej porażki w Sosnowcu z Zagłębiem doznał wicelider GKS Katowice.

Przed rozpoczęciem wiosennej części rozgrywek zaplecza ekstraklasy było ciasno na górze tabeli, a teraz zrobiło się jeszcze ciekawiej. Różnice są niewielkie - między liderem i dziewiątą Pogonią Siedlce zaledwie sześć punktów.

W sobotę Chojniczanka prowadziła do przerwy z Podbeskidziem 1:0 po golu Jacka Podgórskiego, ale na początku drugiej połowy bramkę dla spadkowicza z ekstraklasy zdobył Szymon Lewicki, ustalając wynik spotkania. Gospodarze od 19. minuty grali bez ukaranego czerwoną kartką Pawła Zawistowskiego.

Drużyna z Chojnic, która w tym roku na razie wyłącznie remisuje, pozostała liderem - ma 39 punktów. Drugie miejsce, mimo piątkowej wyjazdowej porażki z Zagłębiem 0:1 (gol Michała Fidziukiewicza), zajmuje GKS Katowice (37 pkt), ale trzeci w tabeli sosnowiczanie mają taki sam dorobek.

Tylko punkt do tego duetu traci czwarta Miedź. Legniczanie pokonali na wyjeździe 1:0 Wigry Suwałki, które spadły na piąte miejsce (35).

Szósta w tabeli Sandecja Nowy Sącz uległa dzień wcześniej na wyjeździe siódmemu Górnikowi Zabrze 0:2 po dwóch golach Łukasza Wolsztyńskiego. Oba zespoły mają po 33 punkty, ale ekipa z Nowego Sącza rozegrała dwa spotkania mniej.

Identyczny dorobek punktowy mają ósma Olimpia Grudziądz (1:0 u siebie z GKS Tychy) i dziewiąta Pogoń Siedlce (2:2 na wyjeździe z ostatnim MKS Kluczbork).

W spotkaniu Drutex Butovia - Stal Mielec padł remis 2:2. Goście od 37. minuty musieli grać w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Bułgara Aleksandyra Kolewa (wcześniej strzelił gola).

Wieczorem klub z Bytowa poinformował o rozstaniu się po prawie dwóch latach z trenerem Tomaszem Kafarskim. Jak dodano, powodem są wyniki. W ośmiu ostatnich kolejkach jego podopieczni zdobyli cztery punkty.

Najwyższe zwycięstwo w 22. kolejce - 5:1 nad będącym w strefie spadkowej Zniczem Pruszków - odniósł Stomil Olsztyn.

Wyniki meczów 22. kolejki Nice 1 Ligi:

2017-03-17:

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Michał Fidziukiewicz (47).
Żółta kartka - Zagłębie Sosnowiec: Konrad Budek, Krzysztof Markowski, Tomasz Nowak.
GKS Katowice: Adrian Frańczak.
Sędzia:  Paweł Gil (Lublin). Widzów 3 500.

Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Wolsztyński (12), 2:0 Łukasz Wolsztyński (73).
Żółta kartka - Górnik Zabrze: Rafał Kurzawa.Sandecja Nowy Sącz: Lukas Kuban.
Sędzia:  Paweł Pskit (Łódź). Widzów 11 456.

2017-03-18:

MKS Kluczbork - Pogoń Siedlce 2:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Mateusz Żytko (50-karny), 1:1 Rafał Niziołek (56), 1:2 Eusebio  Bancessi (72),
2:2 Maciej Kowalczyk (88).
Żółta kartka - MKS Kluczbork: Sebastian Deja.Pogoń Siedlce: Marcin Burkhardt.
Sędzia:  Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Karol Angielski (89).
Żółta kartka - Olimpia Grudziądz: Marcin Kaczmarek, Lukas Klemenz.GKS Tychy: Tomasz Boczek,
Eugen Zasavitchi, Maciej Mańka.
Sędzia:  Konrad Kiełczewski (Białystok).

Drutex Bytovia Bytów - Stal Mielec  2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Aleksandyr Kolew (18-wolny), 1:1 Alen Ploj (58), 2:1 Jakub Bąk (67-karny), 2:2 Kamil Radulj (75-karny).
Żółta kartka - Drutex Bytovia Bytów: Krzysztof Bąk, Robert Mandrysz, Michał Szromnik. Stal Mielec: Szymon Sobczak, Wasił Panajotow, Aleksandyr Kolew, Krzysztof Kiercz. Czerwona kartka za drugą żółtą - Stal Mielec: Aleksandyr Kolew (37).
Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń). Widzów 700.

Wigry Suwałki - Miedź Legnica 0:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Grzegorz Bartczak (43).
Żółta kartka - Wigry Suwałki: Mateusz Radecki, Adrian Karankiewicz.Miedź Legnica: Mariusz Rybicki.
Sędzia:  Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Chrobry Głogów - Wisła Puławy 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Szczepaniak (73), 1:1 Sylwester Patejuk (87), 1:2 Sylwester Patejuk (90+1).
Żółta kartka - Chrobry Głogów: Sebastian Bonecki, Karol Hodowany, Mateusz Machaj.
Sędzia:  Mariusz Korpalski (Toruń). Widzów 450.

Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Jacek Podgórski (45), 1:1 Szymon Lewicki (51).
Żółta kartka - Chojniczanka Chojnice: Piotr Kieruzel, Jacek Podgórski.Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michał Janota,
Tomasz Podgórski, Łukasz Hanzel, Paweł Moskwik. Czerwona kartka - Chojniczanka Chojnice: Paweł Zawistowski (19).
Sędzia:  Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów 1 700.

Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków 5:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Patryk Kun (45), 2:0 Rafał Kujawa (52), 3:0 Rafał Kujawa (65), 4:0 Patryk Kun (67),
4:1 Arkadiusz Czarnecki (87-samobójcza), 5:1 Paweł Wojowski (89).
Żółta kartka - Znicz Pruszków: Grzegorz Janiszewski, Marcin Rackiewicz.
Sędzia:  Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Widzów 2 200.