PlusLiga: Indykpol AZS wygrał w Gdańsku i pozostaje w grze o play-off

W meczu 28. kolejki PlusLigi siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3. Podopieczni Andrei Gardiniego, dzięki temu zwycięstwu i potknięciu Jastrzębskiego Węgla w Warszawie, pozostają w grze o najlepszą czwórkę.

Olsztynianie przed meczem mieli jeszcze szanse na awans do czołowej czwórki, zwłaszcza, że we wcześniejszym sobotnim meczu tej kolejki siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali na Torwarze z Onico AZS Politechniką Warszawską 2:3.

Premierowa odsłona starcia gdańszczan z Indykpolem AZS od początku miała wyrównany przebieg (5:5, 11:11, 18:18). Goście pierwsi wywalczyli piłkę setową, po skutecznym ataku Aleksandra Śliwki (22:24). Gospodarze zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi, w której górą byli jednak przyjezdni. Bohaterem ostatnich akcji był Wojciech Włodarczyk, który najpierw popisał się skutecznym atakiem, a po chwili zablokował atak rywali ustalając wynik seta na (26:28).

Drugą partię od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Po asie serwisowym Damiana Schulza prowadzili 4:0, później 8:3, ale szybko odrobili straty. Olsztynianie poprawili grę w obronie, dobrą zagrywką popisał się Jakub Kochanowski i przewaga gospodarzy przeszła do historii (12:12). W dalszej części seta obie ekipy toczyły wyrównaną walkę. W końcówce powtórzyła się historia z pierwszego seta. Znów to goście pierwsi mieli piłkę setową (22:24 - po asie serwisowym Pawła Woickiego), znów gdańszczanie doprowadzili do rywalizacji na przewagi, ponownie to olsztynianie wyszli zwycięsko z tej wojny nerwów i tak jak w premierowej partii zakończyli seta skutecznym blokiem.

Dwa wygrane sety wyraźnie uskrzydliły olsztynian, którzy dominowali od początku kolejnej partii (0:6). W dalszej części seta gospodarze nie byli już w stanie nawiązać walki i przegrali 18:25. Ostatni punkt w tym meczu siatkarze Indykpolu AZS zapisali na swoim koncie po autowej zagrywce Wojciecha Grzyba. Dzięki zwycięstwu nad Lotosem siatkarze z Olsztyna na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej tracą trzy punkty do czwartej w tabeli ekipy Jastrzębskiego Węgla. MVP: Jan Hadrava.

Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (26:28, 25:27, 18:25)

Lotos Trefl: Bartosz Gawryszewski, Miłosz Hebda, Michal Masny, Mateusz Mika, Dmytro Paszycki, Damian Schulz - Piotr Gacek (libero) oraz Wojciech Grzyb, Fabian Majcherski, Patryk Niemiec, Bartosz Pietruczuk, Szymon Romać, Przemysław Stępień

Indykpol AZS: Jan Hadrava, Jakub Kochanowski, Daniel Pliński, Aleksander Śliwka, Wojciech Włodarczyk, Paweł Woicki - Michał Żurek (libero) oraz Hidde Boswinkel, Jakub Zabłocki, Miłosz Zniszczoł.

Wyniki meczów 28. kolejki PlusLigi:

2017-03-17: Espadon Szczecin - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (23:25, 23:25, 25:16, 25:23, 18:20)
2017-03-17: Cerrad Czarni Radom - GKS Katowice 2:3 (24:26, 14:25, 25:18, 25:23, 22:24)
2017-03-18: Asseco Resovia Rzeszów - Effector Kielce 3:1 (25:17, 25:14, 20:25, 25:15)
2017-03-18: PGE Skra Bełchatów - AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)
2017-03-18: Cuprum Lubin - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (26:24, 17:25, 25:21, 25:19)
2017-03-18: Onico AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 20:25, 19:25, 25:21, 15:12)