Maikelele i spółka pod banderą Team Dignitas

E-sport
Maikelele i spółka pod banderą Team Dignitas

Włodarze Dignitasu potrzebowali trzech miesięcy, aby znaleźć godnych następców cajunb i spółki. Po pomyślnie zakończonych negocjacjach trykoty brytyjskiej organizacji przywdzieje trzech byłych reprezentantów FaZe Clan, ex-zawodnik North oraz dawny trener NiPu.

Kiedy poprzedni zawodnicy Team Dignitas zdecydowali się odejść na rzecz reprezentowania F.C. Copenhagen, mogłoby się wydawać, że na scenie nie ma odpowiednich kandydatów na ich miejsce. Niedługo po rozstaniu brytyjska organizacja ogłosiła swoje plany ekspansji na rynek północnoamerykański. Wkrótce okazało się, że chodziło o zatrudnienie kobiecej formacji CS:GO. Niemniej jednak przy okazji tego wydarzenia jeden z menadżerów klubu uchylił rąbka tajemnicy na temat rychłego zwerbowania czołowej męskiej drużyny. Zważywszy że jedynymi wolnymi strzelcami na scenie pozostawała ekipa Maikelele, ich przyjęcie w szeregi Dignitasu było niemal pewne.

 

Ostatecznie wszelkie plotki znalazły swoje potwierdzenie dzisiejszego wieczoru. Przedstawiciel organizacji oraz kapitan nowej dywizji CS:GO wydali oficjalne oświadczenie z okazji rozpoczęcia współpracy.

 

Tak jak obiecaliśmy wracamy do CS:GO w wielkim stylu przyjmując dwie wybitne drużyny, elitarnych graczy, a zarazem niesamowite osobistości. Zwerbowanie tego wyjątkowego zespołu stanowi kolejny krok w kierunku budowania legendarnej franczyzy. Nasi fani reagowali z niesłabnącym entuzjazmem na wieść o każdym nowym graczu i drużynie pod naszymi skrzydłami. Rekrutowanie i zakontraktowanie najlepszych graczy na świecie stanowi zaledwie pierwszy krok dla naszej organizacji. W ciągu najbliższych tygodni pojawi się kilka interesujących ogłoszeń mających na celu wsparcie naszych sympatyków oraz partnerów” - powiedział prezes Team Dignitas, Michael „ODEE” O'Dell.

 

Team Dignitas stanowi potężną markę, która została jeszcze dodatkowo wzmocniona dzięki wsparciu ze strony Philadelphia 76ers. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy reprezentować ich barwy. Jesteśmy głodni wspólnych treningów. Wszyscy doskonale znamy się od dawna i wierzymy, że będziemy w stanie stworzyć między sobą dobrą synergię. Mamy nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy i przygotowaniom będziemy w stanie sprostać wymaganiom naszych fanów oraz zostać czołowym, międzynarodowym zespołem. Nasi fani zapewniają nam największe wsparcie w całym profesjonalnym gamingu i jesteśmy pewni, że będą podekscytowani informacją o utworzeniu naszej drużyny” – powiedział kapitan drużyny CS:GO, Ricarco „fox” Pacheco.

 

Aktualny skład Team Dignitas CS:GO prezentuje się następująco:

 

Mikail „Maikelele” Bill

Ricardo „fox” Pacheco

Joakim „jkaem” Myrbostad

Ruben „RUBINO” Villaroel

Faruk „pita” Pita

 

Co ciekawe, podczas eliminacji do DreamHack Masters Las Vegas u boku Maikelele mogliśmy zobaczyć Innocenta. Polak był brany pod uwagę również podczas formowania ekipy, która dzisiaj dołączyła do Dignitasu. Ze względu na przedłużające się negocjacje zdecydował się on przystać na propozycję przedstawioną przez PENTA SPORTS.

Jakub Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie