Mioduski jedynym właścicielem Legii Warszawa

Piłka nożna
Mioduski jedynym właścicielem Legii Warszawa
fot. Cyfrasport

Legia Warszawa poinformowała za pomocą oficjalnej strony o tym, że Dariusz Mioduski wykupił udziały w spółce Legia Holding od Bogusława Leśnodorskiego oraz Macieja Wandzla. Został tym samym jedynym właścicielem klubu.

Konflikt właścicielski trwał od października 2016 roku. Mioduski miał w posiadaniu 60 procent akcji, a Leśnodorski oraz Wandzel - po 20 procent. W środę Wandzel sprzedał swoją cześć, zrzekając się tym samym prezesury. Kilka godzin później to samo uczynił Leśnodorski, co oznacza, że Mioduski stał się jedynym właścicielem Legii Warszawa. Mówi się, że za 40 procent udziałów zapłacił około 50 milionów złotych.

Oficjalny komunikat Legii Warszawa:

Informujemy, że 22 marca 2017 roku weszła w życie umowa, na mocy której Dariusz Mioduski odkupił od Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla łącznie 40 proc. udziałów w spółce Legia Holding, na skutek czego został jedynym właścicielem Legii Warszawa S.A.

Dotychczasowi wspólnicy podkreślają, że podpisana Umowa to skutek porozumienia, którego główną intencją była troska o dobro Legii Warszawa.

W efekcie zmian właścicielskich Bogusław Leśnodorski oraz Jakub Szumielewicz zrezygnowali z funkcji członków Zarządu Legii Warszawa. Bogusław Leśnodorski pozostanie zaangażowany w pracę na rzecz Klubu obejmując stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki. W Radzie Nadzorczej zasiądą także: Robert Jędrzejczyk, Jerzy Kowalski, Marian Owerko i Anna Mioduska.   

Nowym Prezesem Zarządu Legii Warszawa został Dariusz Mioduski, a członkiem Zarządu - Jarosław Jankowski. W ciągu najbliższych miesięcy planowane jest poszerzenie składu Zarządu.

Strony uzgodniły, że Maciej Wandzel do końca bieżącej kadencji Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. będzie reprezentował w niej Legię Warszawa.

Wartość i warunki umowy nie będą upubliczniane.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze