Wandzel odsprzedał udziały Mioduskiemu

Piłka nożna
Wandzel odsprzedał udziały Mioduskiemu
fot. PAP

Dariusz Mioduski - większościowy udziałowiec Legii Warszawa, odkupił 20 procent udziałów od Macieja Wandzela - poinformował ten drugi w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze. To oznacza zakończenie konfliktu pomiędzy współwłaścicielami klubu piłkarskiego.

- Od dziś na Ł3 będę już jako kibic Legii Warszawa. To był wspaniały czas - dziękuję! - napisał Wandzel na Twitterze, a do tego komunikatu załączył oświadczenie.

 

 

Mioduski jest więc w posiadaniu 80 procent udziałów stołecznego klubu. Pozostałe 20 należy do obecnego prezesa Bogusława Leśnodorskiego. Informacje o jego nowej roli w klubie oraz oficjalne ogłoszenie zakończenia konfliktu ma nastąpić w czwartek. Według spekulacji medialnych Mioduski ma odkupić 20 procent udziałów również od Leśnodorskiego, a ten ma zostać przewodniczącym Rady Nadzorczej.

 

- Pragnę poinformować społeczność legijną i opinię publiczną, iż w dniu dzisiejszym sprzedałem swoje udziały w spółce Legia Holding panu Dariuszowi Mioduskiemu oraz złożyłem rezygnację ze wszystkich funkcji w klubie Legia. Decyzję tę podjąłem mając na uwadze wyłącznie dobro Legii Warszawa, w interesie której leżało jak najszybsze zakończenie sporu właścicielskiego - napisał w oświadczeniu Wandzel.

 

Jeszcze kilka tygodni temu takie rozwiązanie wydawało się niemożliwe. 

 

- Moim celem była dalsza praca na rzecz rozwoju naszego klubu, którego powodzenie zawsze powinno być ważniejsze niż osobiste plany czy ambicje. Do niedawna nie zakładałem takiego scenariusza, lecz rzeczywistość to zweryfikowała - przyznał Wandzel.

 

W pierwszej połowie marca nastąpił przełom w negocjacjach, które przez kilka tygodniu stały w martwym punkcie. Zrezygnowano z opcji shoot-outu, czyli licytacji, w której oba podmioty miały złożyć w zamkniętych kopertach propozycję kwoty wykupu udziałów będących w posiadaniu strony przeciwnej.

 

Mioduski doszedł do porozumienia z Leśnodorskim. W ich rozmowach nie brał udziału Wandzel, którego Mioduski w wywiadach prasowych wskazywał na źródło konfliktu.

 

Leśnodorski jest prezesem Legii Warszawa od 10 grudnia 2012 roku. 9 stycznia 2014 Mioduski wspólnie z Leśnodorskim poinformowali o wykupieniu klubu od Grupy ITI. Ten pierwszy pozyskał 80 proc. akcji, a obecny prezes 20. Osiem miesięcy później dołączył do nich Wandzel, który pozyskał od Mioduskiego 20 proc. udziałów.

 

Konflikt pomiędzy współwłaścicielami klubu przybrał na sile jesienią, m.in. po meczu z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów (0:6). W trakcie tego spotkania doszło m.in. do bijatyk na jednej z trybun. Mioduski próbował odwołać zarząd klubu. Kiedy nie udało mu się tego osiągnąć, wycofał się z bieżącej działalności Legii.

AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze