Lepistoe: O wyniku pojedynku Stoch - Kraft może zadecydować metr

Zimowe
Lepistoe: O wyniku pojedynku Stoch - Kraft może zadecydować metr
fot. PAP

Planica to jeden z najbardziej ulubionych przystanków skoczków narciarskich w długim sezonie Pucharu Świata. W ten weekend na Letalnicy rozstrzygną się losy Kryształowej Kuli. Może trafić do rąk Kamila Stocha lub Stefana Krafta. Austriak ma 31 punktów przewagi.

O godz. 15 rozpocznie się pierwsza seria skoków w konkursie indywidualnym. Dla wielu zawodników będzie to po prostu pożegnanie z Pucharem Świata w piknikowej atmosferze. Dla Stocha i Krafta to pierwszy z dwóch ostatnich odcinków walki o końcowy triumf.

 

Obaj odpuścili czwartkowe kwalifikacje, są zdenerwowani i darzą siebie nawzajem dużym szacunkiem. Obaj są też w formie i lubią latać w Planicy. Obiekt jest specyficzny, ale pozwala na odległości nawet 250-metrowe.

 

- O tym, kto wygra Kryształową Kulę może zadecydować tylko metr, bo obaj są w bardzo dobrej dyspozycji – mówił fiński trener Hannu Lepistoe.

 

W Planicy o zimie trudno już mówić. Śnieg widoczny jest wyłącznie na zeskoku lub w najwyższych szczytach gór. Termometry pokazują nawet 19 stopni, a kibice, oprócz oklaskiwania swoich idoli, urządzają sobie… pikniki.

 

- Atmosfera tutaj jest zawsze wspaniała i już nie mogę się doczekać. Co roku z przyjemnością przyjeżdża się do Planicy – przyznał Stoch. Oprócz niego w piątek wystąpią Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Kwalifikacji nie przebrnął Jan Ziobro.

 

Na sobotę zaplanowany są zawody drużynowe, a w niedzielę finałowy konkurs indywidualny.

AN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie