Kołtoń zdradza skład na Czarnogórę!

Piłka nożna

Ekspert Polsatu Sport Roman Kołtoń przewiduje, jaki plan na Czarnogórę ma selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. 59-latek postawił nieco zmienić ustawienie i na szpicy zobaczymy zapewne tylko Roberta Lewandowskiego.

Adam Nawałka już wiele razy pokazywał, że ma w kadrze swoich faworytów. Dlatego też zapewne postawi na Łukasza Fabiańskiego, który kapitalnie bronił na Euro 2016, a na dodatek nie dał powodów trenerowi do zastąpienia go kimś innym.

Obrona jest chyba najłatwiejsza do przewidzenia, bo Nawałka zdecyduje się na sprawdzoną czwórkę: Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk. Oczywiście w kontekście lewej strony jest jeszcze Maciej Rybus, ale on notuje ostatnio słabszy okres w Lyonie.

Pomoc to najbardziej eksperymentalna formacja w jego układance. Pod nieobecność Grzegorza Krychowiaka, selekcjoner postanowi na trio Krzysztof Mączyński, Karol Linetty oraz Piotr Zieliński. To trio powinno zapewnić dużo kreatywności, a ponadto kontrolę nad środkową częścią boiska. Na skrzydłach bez zmian - Jakub Błaszczykowski i Kamil Grosicki to absolutni pewniacy. O napastniku nawet nie trzeba wspominać, bo Robert Lewandowski to klasa sama w sobie.

Przewidywalny skład reprezentacji Polski na mecz z Czarnogórą wg Romana Kołtonia:

Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Linetty, Zieliński, Mączyński, Grosicki - Lewandowski

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie