Czarnogóra - Polska: Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

Piłka nożna
Czarnogóra - Polska: Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Czarnogóra - Polska to mecz na szczycie grupy E. Jeśli drużyna Adama Nawałki wygra, to umocni się na prowadzeniu i zrobi kolejny krok w kierunku mistrzostw świata w Rosji. Transmisja meczu Czarnogóra - Polska w Polsacie i Polsacie Sport.

Mecz Czarnogóra - Polska będzie miał duże znaczenie dla ostatecznego kształtu grupy E. W tym momencie Polska i Czarnogóra mają odpowiednio 10 i 7 punktów. Biało-Czerwoni cały czas są niepokonani. Gospodarze niedzielnego spotkania mają na koncie jedną porażkę (2:3 z Armenią). Do tej pory obie drużyny grały ze sobą dwukrotnie - w eliminacjach mistrzostw świata 2014. W Podgoricy było 2:2, natomiast w Warszawie 1:1. Do trzech razy sztuka?

 

- W drużynie widać głód gry i sukcesu, a ja jestem zadowolony z tego, co zobaczyłem na treningach. Kilka miesięcy czekaliśmy na to spotkanie. Widać postęp w naszych poczynaniach, pod względem taktycznym gramy coraz lepiej, do tego jest świetna atmosfera. Mamy szansę zrobić kolejny krok, aby przybliżyć się do finałów mistrzostw świata - przyznał selekcjoner Nawałka.

 

Największym nieobecnym w składzie reprezentacji Polski będzie Grzegorz Krychowiak. W starciu o punkty zabraknie go po raz pierwszy od spotkania w Podgoricy w 2012 roku. Piłkarz Paris Saint-Germain przyjechał na zgrupowanie ze złamanym żebrem i już wrócił do Francji. Poza Krychowiakiem, Nawałka ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy, na czele z Łukaszem Piszczkiem, Kamilem Glikiem, Kamilem Grosickim, Jakubem Błaszczykowskim i Robertem Lewandowskim.

 

Rywale mają o wiele większe problemy kadrowe. W niedzielę zagrają bez kilku piłkarzy, między innymi Marko Basy, Marko Bakicia i najprawdopodobniej Stevana Joveticia. Szczególnie brak tego ostatniego to ogromny cios. Mowa w końcu o największej gwieździe i najlepszym strzelcu drużyny. Media ogłosiły już, że nie ma szans, by zagrał. Mimo tego Czarnogórcy do końca wierzą, że zdarzy się cud i 27-latek zagra w Podgoricy. - Jovetić przebywa aktualnie w Podgoricy i... jest nadzieja – powiedział tajemniczo selekcjoner Ljubisa Tumbaković.

 

- W niedzielę przekonamy się, czy zagra. Jesteśmy przygotowani na Czarnogórę z Joveticiem w składzie i bez niego. Drużyna grająca bez najlepszego zawodnika jest jeszcze bardziej skoncentrowana. Brak Joveticia wcale nie sprawi, że będzie nam łatwiej. Jeśli nie zagra, musimy być jeszcze bardziej zmobilizowani - zauważył Nawałka.

 

Mecz Czarnogóra - Polska komentują Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

 

Transmisja meczu Czarnogóra - Polska w Polsacie od godz. 20:00 i Polsacie Sport od godz. 17:15.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze