Dziennikarz myślał, że Chicago Fire zagra na mundialu. Schweinsteiger zaskoczony (WIDEO)

Piłka nożna
Dziennikarz myślał, że Chicago Fire zagra na mundialu. Schweinsteiger zaskoczony (WIDEO)
fot. PAP/EPA

Bastian Schweinsteiger stawił się na oficjalnej konferencji prasowej, na której został przedstawiony jako nowy zawodnik Chicago Fire. Niemiec był zaskoczony niewiedzą, jaką „popisali się” lokalni dziennikarze. Piłkarz otrzymał kilka szokujących pytań. Jedno z nich brzmiało: - Czy zdobycie mistrzostwa świata jest realnym celem dla Chicago?

Schweinsteiger pierwszego dnia wiosny sfinalizował swój transfer do Chicago Fire. W środę został przedstawiony na oficjalnej konferencji. Nazwisko Niemca przyciągnęło dużą liczbę amerykańskich dziennikarzy na to wydarzenie. Niestety ci wykazali się olbrzymią niewiedzą dotyczącą futbolu.

 

– Czy zdobycie mistrzostwa świata jest realnym celem dla Chicago? – zapytał jeden z dziennikarzy. Schweinsteiger był zszokowany takim pytaniem. Zaczął dopytywać przedstawicieli klubu, czy aby na pewno dobrze zrozumiał dziennikarza. Całe zamieszanie wyjaśnił rzecznik prasowy klubu, który wytłumaczył, że Chicago Fire jest…. klubem z MLS, a nie reprezentacją i nie bierze udziału w mistrzostwach świata.

 

Kompromitacja trwała dalej. Kolejny dziennikarz zapytał: – Jak będziesz się czuł, gdy Chicago Fire zagra przeciwko reprezentacji Niemiec? Inny zaś nie był świadomy, że Schweinsteiger zakończył karierę w zespole Joachima Loewa. – Czy nadal masz ochotę grać w kadrze? – dopytywał.

 

Niemiec przeszedł do Chicago Fire z Manchesteru United 21 marca, za około 5 milionów euro. Kontrakt zawodnika z nowym klubem będzie obowiązywał przez dwanaście miesięcy, w trakcie których na jego konto ma wpłynąć około 4,5 miliona dolarów! "Schweini" ma szansę zadebiutować 1 kwietnia, kiedy "Strażacy" na swoim stadionie podejmą Montreal Impact.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze