Janus: Trenujemy ciężko, aby jak najlepiej zagrać w ostatnich meczach

Siatkówka
Janus: Trenujemy ciężko, aby jak najlepiej zagrać w ostatnich meczach
fot. PAP/Darek Delmanowicz

Sezon 2016/2017 PlusLigi jest dla AZS-u Częstochowa najsłabszym od lat. W obecnym sezonie zwyciężyli w zaledwie czterech spotkaniach i przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Obecny sezon dla sześciokrotnych mistrzów Polski jest najsłabszym od awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli blisko 30 lat. W poprzednim wiodło im sie tylko trochę lepiej i zakończyli sezon zakończyli na 11. miejscu.

 

W sobotę rozegrają ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej z Cuprum Lubin. Obserwując obecną sytuację zespołu, o triumf będzie trudno, lecz nawet zwycięstwo nie zmieni ich sytuacji w tabeli. W frazie play-out o 15. miejsce najprawdopodobniej zagrają z Łuczniczką Bydgoszcz.

 

- Z tyłu głowy pojawiają się już myśli związane z tymi spotkaniami. Nie mamy nawet matematycznych szans, żeby awansować wyżej w tabeli. Pozostaje tylko kwestia, z kim zagramy w fazie play-out. Trenujemy naprawdę ciężko, aby jak najlepiej zagrać w tych ostatnich meczach. Mamy nadzieję, że wszystko dobrze się skończy - powiedział środkowy częstochowskiej drużyny, Bartłomiej Janus, cytowany na Plusliga.pl.

 

Drużyna prowadzona przez Michała Bąkiewicza w obecnym sezonie triumfowała tylko w czterech meczach: w pierwszej części sezonu byli lepsi od Łuczniczki Bydgoszcz (3:2), ONICO AZS Politechniki Warszawskiej (3:1) oraz dwukrotnie od BBTS-u Bielsko-Biała (3:2 i 3:1).  

 

Niewiele czasu pozostało siatkarzom z Częstochowy, aby jeszcze coś poprawić w swojej grze przed najważniejszymi spotkaniami w sezonie.

 

- Pod względem technicznym musimy popracować nad zagrywką. Natomiast pod względem mentalnym nad pewnością siebie - zakończył środkowy AZS-u.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze